Dramat o kazirodczej miłości "Bez wstydu" w reżyserii Filipa Marczewskiego wejdzie do polskich kin 20 lipca. W głównych rolach zobaczymy Agnieszkę Grochowską i Mateusza Kościukiewicza.

"Bez wstydu" to debiut fabularny Filipa Marczewskiego. Autorem scenariusza jest Grzegorz Łoszewski, scenarzysta "Komornika". Muzykę skomponował Paweł Mykietyn.

"Bez wstydu" to obraz o kazirodczej miłości brata do siostry. Aby film był wiarygodny, twórcy konsultowali się przed realizacją filmu z seksuologiem prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem.

Głównymi bohaterami tej historii są Tadzik (Mateusz Kościukiewicz) i Anka (Agnieszka Grochowska), brat i siostra połączeni relacją, która przekracza kulturowe tabu. Młodszy brat zaczyna odczuwać seksualny pociąg do starszej, atrakcyjnej siostry. Erotyczna fascynacja chłopaka stopniowo przeradza się w miłość.

Siostra, przerażona, początkowo broni się przed seksualną relacją z bratem; "to chore, złe" - tłumaczy Tadzikowi. W pewnym momencie jednak bariera pęka i między rodzeństwem dochodzi do fizycznego zbliżenia.

Film

"Nie chcę bronić kazirodztwa. Chcę natomiast zwrócić uwagę, że zbyt łatwo oceniamy innych ludzi" - powiedział Filip Marczewski podczas Gdynia Film Festival, na którym obraz walczył o Złote Lwy. Reżyser dodał także, że pragnie w swoich filmach stawać po stronie "ludzi na przegranej pozycji".

Agnieszka Grochowska przyznała, że jest bardzo zadowolona z pracy przy tym filmie. "Nieczęsto zdarza się mieć tak dobry scenariusz i tak dobrą rolę" - uznała aktorka.

Oprócz Grochowskiej i Kościukiewicza w filmie zagrali także m.in. Anna Próchniak, Maciej Marczewski oraz Paweł Królikowski.

Zdjęcia do filmu kręcono latem 2010 roku. Opiekę artystyczną objął Andrzej Wajda.

"Bez wstydu" wejdzie do polskich kin 20 lipca.