Zakończyły się zdjęcia do najnowszego, 19. już filmu w Pedro Almodovara, "Przelotni kochankowie". Komedia z gwiazdami hiszpańskiego kina Penelope Cruz i Antonio Banderasem w rolach głównych, to powrót do gatunku, którym reżyser rozpoczynał karierę w latach 80.

Najnowszy obraz Pedro Almodovara "Przelotni kochankowie" to film, którym po serii wyrazistych, często kontrowersyjnych melodramatów reżyser powraca do najbardziej szalonego okresu w swojej twórczości. Pierwsze filmy Hiszpana, takie jak komedia "Pepi, Luci, Bom i inne dziewczyny z dzielnicy", czy "Kobiety na skraju załamania nerwowego" pełne były frywolności i charakterystycznego odważnego poczucia humoru. Podobnie ma być teraz.

Reżyser przyznaje, że najbardziej boi się, że widzowie uznają, że się powtarza. "Byłbym bardzo zaniepokojony, gdyby ludzie mówili +dobry to był ten stary Almodovar, tego nowego to nawet nie warto z internetu ściągać+" - mówi z dużą dozą dystansu do swojej twórczości Almodovar.

"Przelotni kochankowie" to zwariowana komedia o pewnym feralnym locie do Meksyku. Pod wpływem, jak się wszystkim wydaje, nieuchronnie zbliżającej się katastrofy lotniczej, znajdujący się w samolocie pasażerowie, ale i personel pokładowy, postanawiają wyznać sobie najbardziej wstydliwe sekrety i wyjawić skrywane fantazje erotyczne. Sam reżyser zapowiada, że będzie to film lekki i bardzo zabawny, któremu nie brak pikantnych dialogów.

"Akcja dzieje się 10 tys. metrów nad ziemią. Gdy spojrzy się w dół, widać głównie chmury. Gdy tylko pojawiał się choćby odległy cień rzeczywistości: celebryci, bezrobotni, podwyżka podatku VAT, protesty przeciwko rządowi cyfrowo dorzucałem jeszcze trochę chmur, żeby to wszystko zasłonić. Z premedytacją odleciałem od rzeczywistości, wszystko w moim nowym filmie jest fikcją" - opowiada reżyser.

W filmie zagrały gwiazdy hiszpańskiego kina Penelope Cruz, Antonio Banderas, Javier Camara i Cecilia Roth, która zrobiła z Almodovarem dotychczas już sześć filmów. Premiera "Przelotnych kochanków" ma odbyć się na całym świecie wiosną 2013 roku.(