Gary Oldman weźmie udział w filmie "Child 44" Daniela Espinosy. W obsadzie jest już Tom Hardy. Będzie to czwarty wspólny film tych aktorów.

Hardy'ego i Oldmana można było zobaczyć w filmach "Szpieg", "Gangster" i "Mroczny Rycerz powstaje". "Child 44" będzie czwartą produkcją z udziałem tych aktorów. W filmie wystąpią również Noomi Rapace ("Prometeusz", "Millennium: Mężczyzni, którzy nienawidzą kobiet") i Joel Kinnaman ("Szybki cash") Film wyreżyseruje Daniel Espinosa, który na swoim koncie ma m.in. zeszłoroczny "Safe House". Producentem filmu jest Ridley Scott.

Fabuła "Child 44" oparta jest na bestsellerowej książce Toma Roba Smitha o tym samym tytule, której akcja dzieje się w ZSRR. Główny bohater prowadzi śledztwo w sprawie seryjnego dzieciobójcy, który może mieć powiązania z najwyższymi kręgami władzy. Inspiracją dla autora był prawdziwa historia zabójstw, które na Ukrainie popełniał Andrei Chikatilo. Filmowe śledztwo poprowadzi Hardy. Oldman będzie jednym z podejrzanych.

Książka Smitha została przetłumaczona na 36 języków. Scenariusz na jej podstawie tworzy Richard Price. Amerykańską premierę filmu zapowiedziano na 2014 rok.

Marcin Rybicki