Quentin Jacobsen – dla przyjaciół Q – od zawsze jest zakochany we wspaniałej koleżance, zbuntowanej Margo Roth Spiegelman. W dzieciństwie przeżyli razem coś niesamowitego, teraz chodzą do tego samego liceum. Pewnego wieczoru w przewidywalne, nudne życie chłopaka wkracza Margo w stroju nindży i wciąga go w niezły bałagan. Po czym znika.

Licealna grupa znajomych, a w niej miłosne zauroczenia. Quentin uważa, że w życiu każdego człowieka zdarzają się cuda. W jego życiu tym cudem jest to, że mieszka naprzeciw Margo, która jest dla niego najpiękniejszą istotą, jaką stworzył Bóg. Obiekt westchnień Quentina ma niestety swojego chłopaka. Jednak pewnego dnia pod osłoną nocy Margo skrada się przez okno do pokoju jej cichego wielbiciela by... pożyczyć samochód. Jak tłumaczy Margo jej - już były - chłopak zdradzał ją i należy mu się za to odwet. Jedną z form odreagowania doznanej krzywdy jest owinięcie auta byłej sympatii folią oraz fotografowanie go nocą półnago uciekającego z domu nowej dziewczyny.

Margo nagle znika. Quentin wyrusza na poszukiwanie dziewczyny, która go fascynuje, idąc tropem skomplikowanych wskazówek, jakie zostawiła tylko dla niego. Żeby ją odnaleźć, musi pokonać setki kilometrów. Po drodze przekonuje się na własnej skórze, że ludzie są w rzeczywistości zupełnie inni, niż sądzimy (opis dystrybutora)