"Czy ktoś zamawiał straszenie?". Duszek Hugo z galarety nie potrafi straszyć, niestety. A tymczasem w mieście grasują prawdziwe potwory. Na szczęście jest zawodowa pogromczyni zła - Leokadia. Komedia familijna od piątku w kinach

Jedenastoletni Tom panicznie boi się duchów. Jednak pewnego dnia w piwnicy swego domu spotyka galaretowatego zielonego duszka o imieniu Hugo. Dziwaczny stwór bardzo chciałby być straszny, ale średnio mu to wychodzi, bo jest poczciwym fajtłapą. Nieborak musiał opuścić dom, gdzie wcześniej próbował straszyć, gdyż rozpanoszył się tam starożytny duch zimna. Intruz stanowi zagrożenie dla całego miasta, które wkrótce może stać się wielką bryłą lodu. Jedynym sposobem na powstrzymanie bestii jest współpraca z Leokadią Parzydło – nieustraszoną funkcjonariuszką tajnej agencji profesjonalnych łowców duchów, która chroni świat przed złymi mocami. Tom, Hugo i Leokadia stworzą drużynę, jakiej nie widział świat… i zaświaty. (opis dystrybutora)

Komedia familijna w reżyserii Tobi Baumanna wchodzi na ekrany polskich kin w najbliższy piątek, 11 września. W rolach głównych: Milo Parker, Anke Engelke oraz Bastian Pastewka.