Znudzeni wakacjami chłopcy poznają smak prawdziwej przygody. I to nie przed komputerem, ale w realu. Wyścig po ukryty skarb nasączony jest sporą dawką humoru

Kornel i Maks spędzają wakacje przed ekranem komputera i nie myślą o powrocie do nudnego realu. Wszystko zmienia nagła wizyta czarnej owcy rodziny, wuja Dionizego. Nieobliczalny krewny wciąga chłopców do prawdziwego świata, pełnego nieoczekiwanych wydarzeń i niezwykłych postaci. Pod ich przewodnictwem Klub włóczykijów wyrusza w podróż, której celem jest odnalezienie skarbu ukrytego przed laty przez pradziadka Kornela. Sprawy komplikują się, gdy na drogocenny trop wpadają również przebiegli bandyci - Dr Kadryll (Tomasz Karolak) i jego niezdarny pomocnik Wieńczysław Nieszczególny (Wojciech Mecwaldowski). Rozpoczyna się, pełen komicznych pomyłek i zaskakujących zwrotów akcji, wyścig z czasem. Taka przygoda zdarza się raz w życiu! (opis dystrybutora)

Polska komedia familijna w reżyserii Tomasza Szafrańskiego wchodzi dziś, 18 września, na ekrany kin. W rolach głównych występują: Tomasz Karolak, Wojciech Mecwaldowski oraz Bogdan Kalus.