Opowieść oparta na faktach. W filmie poznajemy 22-letniego międzynarodowego handlarza bronią Davida Packouza, który wraz ze swoim szkolnym kumplem Efraimem Diveroli wpadli na pomysł, by robić interesy w branży, gdzie rzadko wystawia się faktury i paragony. Opowieść toczy się na przemian w śmiechu i wojennej powadze.

Jak to możliwe, że dwóch smarkatych dwudziestolatków zawarło z amerykańskim Pentagonem kontakt na dostawę broni za ponad 300 mln dolarów? Jeszcze kilka miesięcy wcześniej niepozorny David był masażystą w wakacyjnym kurorcie w sielsko spokojnym Miami Beach, gdzie życie toczy się swoim leniwym rytmem. Spotkał jednak dawnego kumpla ze szkolnej ławki, Efraima, który ma ostry apetyt i kozacką odwagę na szybki biznes i męską przygodę. Oboje zakładają spółkę, która ku zaskoczeniu wielu zdobędzie milionowy kontrakt na sprzedaż broni dla amerykańskich żołnierzy walczących w niebezpiecznym Iraku.

Żeby ubić jednak ten interes życia muszą wyjść żywi i w jednym kawałku z pobytu na Bliskim Wschodzie. Kontrahenci, z którymi handlują również nie należą do grzecznych chłopców.

"Mówiłeś, że sprzedajecie prześcieradła" - mówi z wyrzutem dziewczyna Davida.
David: "Dodałem, że inne rzeczy też".

Amerykański komediodramat w reżyserii Todda Philipsa wchodzi na ekrany polskich kin już w najbliższy piątek, 19 sierpnia. W rolach głównych występują: Jonah Hill, Miles Teller oraz Ana de Armas.