W najbliższy czwartek, 1 września, wystartuje jedna z najciekawszych imprez muzycznych w Trójmieście. Na Soundrive Fest obok wykonawców z zagranicy, o których pisaliśmy w zeszłym tygodniu, nie zabraknie znakomitej polskiej reprezentacji.
Media

Fani nowej fali, mieszanki elektroniki z gitarami i onirycznego wyziębienia nie powinni przegapić koncertu kapeli Zimowa (1.09). Zespół z Wodzisławia Śląskiego to duet: wokalistka Aneta Maciaszczyk oraz instrumentalista Michał Mentel, powiększany kiedy stają na scenie. Ich debiutancki materiał „Cover The Fall” dopieścił w studio sam Marcin Cichy ze Skalpela. W jednym z wywiadów Mentel powiedział o nazwie projektu „Podoba mi się w tej nazwie jej oniryzm, nawiązanie do tych wszystkich zimnych gatunków z lat 80tych, nietypowość, niemodność”. Tak też można by określić to, co słychać na „Cover The Fall”.

Tego samego dnia w klubie B90 wystąpią także m.in. bardzo ciekawy projekt Bownik oraz powstały dwa lata temu w Trójmieście zespół Caren Coltrane Crusade.

Drugi dzień imprezy to chociażby alternatywny synthpopowy projekt Lass, za który odpowiedzialna jest Katarzyna Klimczyk, żeński (nastoletni!) kwartet Lor oraz wściekle brzmiący Calm The Fire z Gdyni.

W sobotę (3.09) nie powinniście przegapić koncertu projektu doświadczonych już muzyków, JAAA! Oto próbka z ich znakomitego debiutu „Remik”:

Tego dnia, swoje umiejętności zaprezentuje także wokalistka Oly. Jej debiutancka płyta „Home” dobrze sprawdziłaby się jako soundtrack do podróży w północne rejony Europy. Melancholijne, senne granie wokalistki, autorki tekstów i instrumentalistki z Nałęczowa spodoba się fanom delikatnych, ambitnych klimatów rodem właśnie z Islandii. Płytę wyprodukował Robert Amirian, odpowiedzialny m.in. za materiał Kari. Gościnnie pojawili się tu właśnie Kari, do tego Fismoll, Low Roar czy Baasch. Dźwięki kreowane na „Home” za pomocą m.in. ukulele, mandoliny czy przeróżnych klawiszy mogą uśpić tych, którzy preferują dynamiczne granie. Oly. proponuje bowiem skupienie, muzyczną medytację dla tych, którzy są w stanie przez godzinę odpłynąć przy jednej płycie. To krążek doskonale wyprodukowany, a Oly. czaruje swoim onirycznym wokalem. Na pewne zaczaruje też nim w B90.

Więcej informacji oraz bilety na festival.soundrive.pl