David Foster Wallace, obok Jonathana Franzena, uchodzi w Ameryce za najwybitniejszego przedstawiciela swojej generacji. Tygodnik "Time" umieścił jego książkę na liście 100 najlepszych pozycji XX wieku. To autor łączący ogromną erudycję, precyzję, biegłość narracyjną i językową oraz dystans i ironię.

„Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi” to zbiór opowiadań, których bohaterami są przede wszystkim mężczyźni - uzależnieni od seksu, cyniczni, niepozorni. Skupieni na sobie i swoich przyjemnościach, czasem w trakcie kolejnej terapii. Nikt tu nie jest zwyczajny. A raczej: nikt tu nie jest normalny. „Każda historia wciąga w dziwaczny świat skrzywień – na pierwszy rzut oka absurdalnych i surrealistycznych, a przecież powszechnie występujących.” – czytamy na portalu Xięgarnia. Wallace przedstawiając obsesje, traumy i myśli mężczyzn, ośmiesza również współczesną kulturę z jej skłonnością do nieustannego psychologizowania.

Plakat spektaklu Obrzydliwcy

Plakat spektaklu Obrzydliwcy

źródło: Materiały Prasowe

W spektaklu Dramatycznego w obrzydliwców wcielą się: Waldemar Barwiński, Mariusz Drężek, Henryk Niebudek, Piotr Siwkiewicz i Sebastian Stankiewicz
reżyseria: Marek Kalita
przekład: Rubi Birden
adaptacja: Marek Kalita
scenografia: Marcin Chlanda
kostiumy: Karolina Mazur
ruch sceniczny: Piotr Kamiński
opracowanie muzyczne: Piotr Polak

Obrzydliwcy | reżyseria: Marek Kalita | premiera 20 maja 2016 | Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy - Scena Przodownik