Pokazem „Lolo”, nowego filmu Julie Delpy, rozpocznie się w Krakowie 29 kwietnia międzynarodowy festiwal kina niezależnego Netia Off Camera. Będzie to polska premiera tego tytułu, który na ekrany kin w całym kraju trafi 17 czerwca.

Inauguracja 9. edycji festiwalu odbędzie się w Kinie Kijów.Centrum – poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka prasowa festiwalu Alicja Myśliwiec.

Julie Delpy urodziła się w 1969 r. w Paryżu. Zdobyła rozgłos przede wszystkim jako aktorka. Występuje od piątego roku życia. Grała m.in. w tryptyku Richarda Linklatera „Przed wschodem słońca”, „Przed zachodem słońca” i „Przed północą”; w filmie „Biały” Krzysztofa Kieślowskiego; „Europa, Europa” Agnieszki Holland, „Ciemna noc” Carlosa Saury.

Delpy, córka cenionej aktorki Marie Pillet, zajmuje się także reżyserią. „Lolo” to jej szósty obraz. Pierwszy pełnometrażowy film – „Powiedz mi” – zrealizowała w 2000 r. W 2007 r. sukcesem okazała się komedia romantyczna „Dwa dni w Paryżu”, która cieszyła się pochlebnymi opiniami krytyków, przyniosła autorce nominacje do prestiżowych nagród.

Reklama

„Lolo” (2015) to historia neurotycznej Violette, która pracuje w przemyśle modowym – jej nowatorskie pomysły ceni sam Karl Lagerfeld. W życiu prywatnym jest jednak nieszczęśliwa, desperacko szuka miłości. Kiedy poznaje programistę komputerowego Jeana-Rene, z którym rozpoczyna poważny związek, na drodze do ich szczęścia staje inny bohater, niezadowolony z miłości tej pary.

Galę otwarcia w Kinie Kijów.Centrum uświetni występ producenta muzyki elektronicznej i filmowej Daniela Blooma oraz autora tekstów i wokalisty Tomasza Makowieckiego.

Netia Off Camera potrwa do 8 maja. Polska Agencja Prasowa jest patronem medialnym imprezy.