Co ciekawego warto zobaczyć w najbliższych dniach? Oto kilka naszych kulturalnych propozycji
OSTATNI WERNISAŻ w obecnej siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. W warszawskiej Emilce 19 lutego wystartują aż trzy wystawy: „Robiąc użytek. Życie w epoce postartystycznej”, „Chleb i róże. Artyści wobec podziałów klasowych” oraz „Po co wojny są na świecie. Sztuka współczesnych outsiderów”.
PRZEGLĄD „EKRAN HISTORII” w stołecznym kinie Kultura. W dniach 22–26 lutego zaprezentowane zostaną polskie filmy historyczne wyprodukowane w latach 2005–2015, w tym premierowo „Sprawiedliwy”.
PRZEGLĄD KINEMATOGRAFII ISLANDZKIEJ. W gdańskim KinoPorcie w CSW Łaźnia potrwa do 20.02, a później przeniesie się do Poznania, a w marcu do Warszawy.
10. URODZINY WARSZAWSKIEGO Domu Spotkań z Historią. W programie nowe wystawy, koncerty, spotkania. Wstęp wolny. Pełen program na DSH.waw.pl.
PRZEGLĄD FILMÓW CZECHOSŁOWACKIEJ NOWEJ FALI lat 60. Projekcje w ramach warszawskiego przeglądu będą się odbywać dwa razy w tygodniu: w kinie Iluzjon w czwartki, a w kinie Muranów we wtorki. Aż do końca maja.
PAROV STELAR NA TORWARZE. Nowej płyty projektu austriackiego producenta i muzyka Marcusa Füredera będzie można posłuchać 19.02.
BŁAŻEJ KRÓL I PATRICK THE PAN wystąpią w ramach cyklu 5stancja w Zamku Królewskim w Warszawie. Koncerty 19.02 o godz. 19.30.
PROJEKT AUDIOWIZUALNY UNKLE SOUNDS w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. 20.02 DJ-ski set Jamesa Lavelle’a z Unkle połączony będzie z instalacją wizualną Douga Fostera.
DWA KONCERTY THE RICHARD BONA GROUP w Polsce. 22.02 w Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu, a dwa dni później w Toruniu, w CKK Jordanki.