Co zobaczyć, czego posłuchać? Najciekawsze propozycje kulturalne najbliższych dni
Stare i nowe kolędy, w poszukiwaniu dróg – materiał z tej płyty zaprezentuje Zbigniew Preisner kolejno 15 stycznia w Bielsku-Białej, 19 w Gdańsku, 21 w Lublinie i 25 w Katowicach.
Wieczór z elektroniką w gdańskim klubie B90. Stoczniowe mury z dwóch scen wypełnią drum and bass oraz techno. Pierwszy gatunek zaprezentują Marcus Intalex oraz DBridge i trójmiejscy goście, a techno zagra Trevino.
20 lat płyty Kayah „Kamień”. Koncert w imponującej sali NOSPR w Katowicach w poniedziałek (18.01).
Głośny debiut László Nemesa, nagrodzony Grand Prix na festiwalu w Cannes i Złotym Globem tydzień temu, węgierski kandydat do Oscara – „Syn Szawła” w muzeum Polin w stolicy w czwartek (21.01).
Festiwal Teatrów dla Dzieci w Krakowie. Do końca stycznia w Nowohuckim Centrum Kultury będzie można zobaczyć m.in. „Jasia i Małgosię” oraz „Księgę dżungli”.
Axel Flóvent to pierwszy artysta, który pojawi się w Polsce w ramach minitrasy „Chimes Discovers”. Islandczyk wystąpi kolejno w Katowicach (19.01), Warszawie (20.01) i Gdyni (21.01).
Legenda alternatywy, zespół Kinsky, wystąpi w najbliższy czwartek w Café Kulturalna. W stolicy wykonają m.in. kompozycje z wznowionej płyty „Copula Mundi”.
Dni Muzyki Nowej w Gdańsku będą trwać w klubie Żak do 17.01. Wystąpią m.in.: Elvin Flamingo, Irek Wojtczak, grupa JAAA! oraz Marcin Dymiter.
Przegląd fotograficznych technik alternatywnych i archaicznych w Starej Galerii ZPAF w Warszawie. Ekspozycja prezentuje oryginalne prace polskich i zagranicznych fotografów, wykonanych według XIX-wiecznych receptur fotograficznych.