Co warto zobaczyć i gdzie się wybrać? Polecamy wydarzenia kulturalne na najbliższe dni
The Shortest Day – Best of Seven, czyli pokaz specjalny z okazji najkrótszego dnia w roku, który jest nieoficjalnym Międzynarodowym Dniem Krótkiego Kina. Krótkometrażowe filmy z różnych stron świata można obejrzeć we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty 21.12.
Spoke’N’Word Festival w CSW Zamek Ujazdowski w stolicy. Podczas poetyckiego show w sobotę (19.12) wystąpią artyści z Polski, Austrii, Czech i Danii. Wstęp wolny.
Short weekend: filmy z Short Waves Festivalu w kinie Iluzjon. Zestawy krótkometrażowych filmów do zobaczenia w warszawskim kinie w ten weekend (18–20.12). W programie cykle „Comedy Shorts” (12 absurdalnych komedii), „Best of Seven” oraz „Dances with Camera” (ich podstawą są ruch i taniec).
Występ bożonarodzeniowy trzech wielkich tenorów na ekranach Multikina. 26.12 w sieci kin będzie można zobaczyć występ Luciana Pavarottiego, José Carrerasa i Plácida Dominga.
Lao Che wciąż promują swój znakomity ostatni album „Dzieciom”. Najbliższy koncert dziś (18.12) w klubie Pod Palmą w Rzeszowie.
Koncert dla fanów jazzu. Wojtek Mazolewski Quintet wystąpi we Wrocławiu w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze 18.12.
Fisz i Emade w Gdańsku. Waglewscy zagrają w klubie Parlament 20.12.
Świąteczny wieczór w Filharmonii Narodowej w Warszawie. 22.12 podczas koncertu jazzowego „Kolęda, kolęda” wystąpią m.in. Atom String Quartet, Eljazz Big Band, Ewa Bem i Andrzej Jagodziński.
Solowy koncert Kasi Nosowskiej w Krakowie. Wokalistka Hey stanie na scenie w klubie Fabryka 19.12. Supportem będzie Zabrocki, który zaprezentuje swój debiutancki materiał „1+1=0”.