Wyjątkowa wystawa w warszawskim metrze. 22 października na stacji Metro Marymont, w zewnętrznej galerii A19, odbędzie się wernisaż wystawy wyjątkowych zdjęć, „Kto ty jesteś? Autoportret zbiorowy”.

Cykl wielkoformatowych fotografii prezentowanych na billboardzie o formacie 7x35 metrów przygotował Mariusz Filipowicz. Asystent w Pracowni Fotografii na studiach stacjonarnych Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ma na koncie wiele wystaw i nagród, ostatnio chociażby na Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie.

O ekspozycji, jej autor mówi: „Jest to mój nowy projekt (jednocześnie praca doktorska realizowana na wydziale Grafiki ASP w Warszawie) będący swoistym, osobliwym komentarzem do kultury selfie i ogólnej manii auto kreacji cyfrowej”.

Komentarzem do niepokojących fotografii Filipowicza mogą być słowa wielkiego pieśniarza i aktora rosyjskiego Aleksandra Wertyńskiego: „Artyści są zwierciadłem społeczeństwa i nie można mieć pretensji do zwierciadła skoro ma się krzywą gębę…”.

Wystawa „Kto ty jesteś? Autoportret zbiorowy” potrwa do końca roku.