Film "Body/Ciało" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej - otrzymał Złote Lwy 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Film, który zdaniem jurorów był w tym roku najlepszy, to historia cynicznego prokuratora i jego córki. Próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia Anna - terapeutka dziewczyny - oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.

Srebrne Lwy otrzymał film "Excentrycy" Janusza Majewskiego. Nagroda specjalna jury za oryginalność koncepcji artystycznej trafiła do Jerzego Skolimowskiego za film "11 minut".
Nagrodę dla najlepszego reżysera otrzymał Magnus von Horn za film "Intruz". Janusz Gajos i Krzysztof Stroiński zostali uznani najlepszymi aktorami. Gajosa wyróżniono za film "Body/Ciało". Stroiński został nagrodzony za kreację w "Anatomii zła".


To druga statuetka w tym roku dla Janusza Gajosa. Aktor jest laureatem również "Diamentowego Lwa" z okazji 40-lecia festiwalu. Najlepszą aktorką 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni została wybrana Agnieszka Grochowska za kreację w filmie "Obce niebo".