Młoda, ambitna Greczynka, Maria, rzuca studia dla płomiennego związku z Yannisem, marynarzem. Po latach Maria uświadamia sobie, że jest tak naprawdę sama z trójką dzieci. Postanawia przezwyciężyć własną przeszłość

Maria wchodzi w dorosłość z najlepszymi intencjami. Pochodzi z typowej kochającej się greckiej rodziny. Jest impulsywna, energiczna i pełna namiętności. Ma szerokie plany na przyszłość. Chce zostać prawniczką, ale poznaje przystojnego marynarza Yannisa, w którym zakochuje się bez pamięci. Namiętny związek przysłania im cały świat, a jego owocem jest trójka dzieci. Maria wychowuje je sama, bo Yannis pracuje na statku. Rodzinne szczęście z czasem okazuje się jednak ułudą. Maria staje się coraz bardziej samotna, a 10 lat później jej życie się rozpada. Kryzys w Grecji obnaża skrywane dotąd rodzinne tajemnice, których poznanie zwiastuje katastrofę. Aby ją zatrzymać Maria decyduje się na desperacki krok. Chcąc ocalić siebie musi odrzucić własną przeszłość i tych, których kocha najbardziej. Pociąga to za sobą splot zdarzeń, którego nic nie jest już w stanie zatrzymać. (opis dystrybutora)

Dramat w reżyserii Syllasa Tzoumerkasa wchodzi na ekrany polskich w najbliższy piątek, 11 września. W rolach głównych występują: Angeliki Papoulia, Vassilis Doganis oraz Maria Filini.