Startuje Sopot Non-Fiction, czyli jedyny w Polsce przegląd poświęcony teatrowi dokumentalnemu. W tej edycji, która potrwa do 5 września, weźmie udział sześć zespołów. Zajmą się one m.in. historią trucicielek z węgierskiego Nagyréva oraz życiem i twórczością jazzmana Krzysztofa Komedy Trzcińskiego.
Koncerty, widowiska uliczne, filmy nieme wypełniają program Rynku Sztuki w Płocku. Impreza w dniach 28–30 sierpnia na Starym Rynku. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Więcej na Pokis.pl.
„Jezioro łabędzie” – retransmisja z Teatru Bolszoj w salach sieci Multikino. Balet w dwóch aktach będzie można zobaczyć 31 sierpnia o godz. 19.
Darmowy koncert Julii Marcell. W Stacji Mercedes w Warszawie już dziś (28.08) będzie można usłyszeć m.in. piosenki z jej ostatniej płyty „Sentiments”.
Lato filmowych przedpremier w kinie Apolonia w Warszawie. 28–31 sierpnia w Muzeum Niepodległości będzie można zobaczyć m.in. „Noc Walpurgi” debiutującego reżysera Marcina Bortkiewicza, „Prawie jak matka” (reż. Anna Muylaert), „Poznajcie Harolda” (reż. Gunnar Vikene), „El Club” (reż. Pablo Larraín) i „Moja chuda siostra” (reż. Sanna Lenken).
3 września w Centrum Nauki Kopernik startuje Festiwal Przemiany Czterodniowy program wypełnią wykłady, projekcje filmów, koncerty (wystąpi m.in. Alec Empire, lider zespołu Atari Teenage Riot) i wystawy.
Włodek Pawlik, Olivia Anna Livki (na zdj.), Grzegorz Turnau i wyjątkowy zespół Wieko (tworzą go m.in. Ryszard Sygitowicz, Jacek Królik, Tomasz Zeliszewski, Grzegorz Kupczyk) to gwiazdy tegorocznej odsłony festiwalu Solo Życia. Impreza odbędzie się w Lublinie w dniach 28 i 29 sierpnia. Więcej na SoloZycia.pl.