"11 minut" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego w konkursie głównym 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Poinformował o tym Polski Instytut Sztuki Filmowej, który współfinansował produkcję filmu

Wenecki festiwal, jeden z najbardziej prestiżowych, odbędzie się w dniach 2-12 września. Pokaz "11 minut" będzie jednocześnie jego światową premierą. Łącznie do konkursu głównego zakwalifikowano 21 filmów.

Obraz Jerzego Skolimowskiego pokazuje te same, tytułowe 11 minut z życia różnych postaci, przedstawione w równoległych wątkach dramaturgicznych. Przed upływem ostatniej sekundy jedenastej minuty ich losy połączy wydarzenie, które definitywnie zaważy na ich życiu.

Skolimowski jest też autorem scenariusza. Autorem zdjęć jest Mikołaj Łebkowski. W filmie wystąpili m.in. Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik, Wojciech Mecwaldowski, Agata Buzek, Beata Tyszkiewicz, Jan Nowicki, Piotr Głowacki, Richard Dormer i Ifi Ude. "11 minut" jest koprodukcją polsko-irlandzką.

W 2010 roku, podczas 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, współfinansowany przez PISF film „Essential Killing" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego, który brał udział w Konkursie Głównym, otrzymał Nagrodę Specjalną Jury oraz Nagrodę Coppa Volpi dla Najlepszego Aktora - Vincenta Gallo.