15. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu w stolicy w dniach 5–15 czerwca. Na otwarcie premiera „Marcela” teatru z Warszawskiego Centrum Pantomimy.
Kilkadziesiąt koncertów i spektakli znalazło się w programie 25. edycji Festiwalu Mozartowskiego organizowanego przez Warszawską Operę Kameralną. Program wydarzenia na OperaKameralna.pl.
Do niedzieli potrwa Krakowski Festiwal Filmowy. W programie kilkadziesiąt dokumentów, animacji, fabuł, a już dziś (5.06) Noc Wideoklipów.
„Dobry, zły policjant...” to jeden z czerwcowych cyklów filmowych w stołecznym kinie Iluzjon. W programie m.in. „Donnie Brasco”, „Siedem” i „Zły.
Pierwsza edycja Międzynarodowego Biennale Dźwięków Niskich od 7 czerwca w Warszawie. Na początek w Budynku Laboratorium CSW Maraton Cello Moderno.
Na 4” to hasło VII Gdańskiego Festiwalu Tańca. Program na GdanskiFestiwalTanca.pl.
Na jeden koncert przyjeżdża do Polski chicagowska kapela Rise Against. Swój najnowszy krążek „The Black Market” będą promowali w warszawskiej Progresji w najbliższą środę.
Limp Bizkit gwiazdą krakowskiej odsłony Rock In Summer. Amerykański zespół wystąpi 7 czerwca w Hali Wisły.
Australijski muzyk Dub FX na trzech koncertach w Polsce. W dniach 3–5 lipca wystąpi w Warszawie (Iskra), Krakowie (Kwadrat), Gdańsku (B90)
Łódzki festiwal form audiowizualnych LDZ Music Festival już w ten weekend. Wystąpią m.in. Trupa Trupa, 19 Wiosen, The Phantom i Kristen.
Kolejna edycja święta fanów muzyki metalowej, czyli Impact Fest w Łodzi. 9 czerwca w Atlas Arenie na dwóch scenach wystąpią m.in. Slipknot (na zdj.), Godsmack, Gojira, Hollywood Undead oraz One.