Looptroop Rockers wracają do Polski! Od ostatniej wizyty Szwedów w naszym kraju minęło już 9 lat. Tym razem uraczą nas trzydniową trasą. Zagrają w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

Looptroop Rockers to jedna z najbardziej znanych grup hip hopowych starego kontynentu. Jednak w odróżnieniu od większości europejskich składów które zadowalają się pozycją na lokalnej scenie, Looptroop gra koncerty na całym świecie, a ich płyty sprzedają się tak samo dobrze w rodzinnej Szwecji, jak i w Polsce, Hiszpanii czy USA. Mocny, często polityczny przekaz w języku angielskim, którym władają równie dobrze jak najlepsi amerykańscy raperzy, to ich znak rozpoznawczy, a ich koncerty to świetnie przygotowane, mocne hip hopowe show podczas których prezentują najlepsze numery z ponad dziesięciu lat działalności.

Od roku 2000 wydali już cztery albumy jako Looptroop, warte uwagi są też solowe produkcje Promoe oraz Embee, dwóch z czterech członków składu LTR. Sam Promoe - raper o wyglądzie wikinga - to prawdopodobnie najciekawsza postać europejskiej sceny hip hop, parę jego numerów to nieoficjalne hymny artystów grafitti, on sam jest niepijącym i niepalącym weganinem. Mieliśmy już przyjemność sprowadzać go do Polski z solowym materiałem, ale teraz czas na całą ekipę. Majowe koncerty będą częścią trasy promującą najnowszy album "Professional Dreamers" który ukazał się 9 marca 2011. Looptroop przyjeżdża w pełnym składzie, na scenie pojawi się Embee, Promoe, Cosm.I.C. i Supreme.

Wszystkie występy LTR jakie miały miejsce w Polsce przeszły do legendy i przez fanów muzyki opisywane są jako najlepsze hip hopowe koncerty jakie widzieli. Świetny materiał i świetny kontakt z publicznością zapewniły Looptroop rzesze fanów gotowych przejechać setki kilometrów tylko po to, żeby zobaczyć ich koncert.

Terminy koncertów:

24.02 - Warszawa, Proxima

25.02 - Wrocław, Stary klasztor

26.02 - Kraków, Fabryka

Źródło: www.karrot.pl