W Berlinie rozpoczął się wieczorem 65. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale. O główną nagrodę imprezy, czyli Złotego Niedźwiedzia, powalczy w tym roku 19 produkcji. Wśród nich film Małgorzaty Szumowskiej.

Małgorzata Szumowska pokaże na Berlinale swój najnowszy film pod tytułem "Ciało". Obraz będzie rywalizował o Złotego Niedźwiedzia z filmami takich reżyserów jak Werner Herzog, Terrenc Malick czy Jafar Panahi. W sumie na Berlinale pokazanych zostanie ponad 400 filmów z całego świata. Festiwal w Berlinie od początku swojego istnienia nie unika aktualnych tematów społeczno-politycznych. Nie inaczej jest i tym razem.

Dyrektor imprezy Dieter Kosslick powiedział, że program tegorocznego festiwalu stoi w samym środku obecnej społeczno-politycznej dyskusji. "Nie stworzyliśmy cukierkowego programu, bo nie żyjemy w świecie który zawsze częstuje cukierkami" - powiedział Dieter Kosslick.

Przy okazji festiwalu w Berlinie nie zabraknie światowych gwiazd. Przyjadą miedzy innymi Nicole Kidman, Natalie Portman czy Christian Bale. Międzynarodowemu jury przewodniczy w tym roku Amerykanin Darren Aronofsky.
Festiwal potrwa do 15 lutego.