Do wygrania pięć podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu „Szalona miłość”, który odbędzie się 20 listopada o godzinie 19:30 w warszawskim kinie Luna (Warszawa, ul. Marszałkowska 28, sala A).

Zadaniem Uczestników Konkursu, jest odpowiedź na pytanie: Jaki tytuł nosi film, który Jessica Hausner wyreżyserowała w roku 2004?  

Odpowiedź należy przesłać na adres mailowy konkurs@gazetaprawna.pl (tytuł maila „Szalona miłość”).

W mailu należy podać: odpowiedź, imię i nazwisko.

Wygrywa pierwsze pięć osób, które prześlą prawidłową odpowiedź.

Regulamin konkursu

„Szalona miłość”

Reżyserka znana w Polsce, głównie z filmu „Loudres”, tym razem przenosi widza w początek XIX wieku, kiedy miłość romantyczna, jest nadal domeną artystów, a reszta społeczeństwa łączy się w małżeństwa z pobudek ekonomiczno – praktycznych. Mimo przenikania „na salony” szalonych ideałów romantycznych oraz wybryków co odważniejszych i zbuntowanych kobiet, które porzucają w imię namiętności swoje poukładane życie, nie dotyczyło to bohaterki filmu - Henrietta Vogel. Prawdziwa oraz filmowa Henrietta wiodła życie typowe dla mieszczańskiej żony z okolic 1880 roku. Rzadko rozmawiała z gośćmi i nigdy nie wyrażała swoich opinii. Dopiero wiadomość o śmiertelnej chorobie sprawiła, że zaczęła się ona zastanawiać nad wartością swojego życia.

Na tle konwenansów, sztywnych zasad, wyjątkowo komicznie wygląda Heinrich von Kleist, młody poeta, który szuka partnerki do wspólnego samobójstwa, w duchu romantycznego poszukiwania pełni oraz nowej przygody. Prawdziwy Kleist bywał porywczy, być może cierpiał nawet na zaburzenie dwubiegunowe, ale samobójstwo było racjonalną, dużo wcześniej zaplanowaną decyzją. Wszystkie jego plany i projekty okazały się porażką, więc śmierć była dla niego jedyną możliwą ucieczką od beznadziei życia. Jego ukochana kuzynka odrzuca jego miłość, twórczość nie przynosi uznania, pojawiają się coraz poważniejsze problemy finansowe. Samobójcza śmierć staje się obsesją poety.

21 listopada 1811 roku Heinrich zastrzela Henriettę nad jeziorem niedaleko Berlina, a następnie odbiera sobie życie.

„Szalona miłość” reż. Jessica Hausner, Austria, Luksemburg, Niemcy 2014, 90 min.