Strefa Tymczasowo Autonomiczna / 3 to projekt międzynarodowego feministycznego kolektywu ƒƒ – trzeci z kolei odcinek przygotowany przez artystki z myślą o Warszawie. Dotychczasowe odbyły się w Wiedniu i w Berlinie.

Grupa ƒƒ to szesnaście feministycznych artystek pochodzących z Niemiec, Grecji, Austrii, Stanów Zjednoczonych, Słowacji, Danii i Holandii. Członkowie grupy zaprosili do współpracy innych artystów i twórców reprezentujących różne dziedziny sztuki. W toku wspólnych spotkań i dyskusji Strefa Tymczasowo Autonomiczna /3 stworzyła zróżnicowaną międzynarodową grupę, która pracowała wspólnie przez ostatni rok, spotykając się w wielu miastach i krajach. Owocem wspólnej pracy są nie tylko nowe prace i performensy, ale także nowe przyjaźnie, nowe praktyki, i poszerzona autonomiczna platforma wymiany. Temporary Autonomous Zone / 3 przygotowana przez ƒƒ, w sposób przekorny odwołuje się do niegdyś głośnego manifestu Hakima Beya (T. A. Z. The Temporary Autonomous Zone, Ontological Anarchy, Poetic Terrorism), strategii anarchistycznych, karnawalistycznych, pirackich i subwersywnych.

Strefa Tymczasowo Autonomiczna / 3 tworzy tymczasową wspólnotę, ale i odwraca porządki: w ciągu 24 godzin Galeria stanie się eksperymentalnym warsztatem krawieckim, duża scena zbiorową sypialnią i miejscem analizy snów, z kolei pokój bileterów – garderobą z kostiumami i wizażystkami dla aktorów i publiczności. Mała scena (Modelatornia) przyjmie rolę sali edukacyjnej z wykładami i warsztatami, a szatnia, schody i foyer staną się miejscem koncertów i przedstawień. Autonomia jest tu więc rozumiana szeroko, a role miejsc i osób (artysty, kuratora, reżysera, aktora) nieustannie odwracane i negocjowane.

24-godzinny „karnawał” rozpocznie się 4 października o godzinie 17:00 i zakończy 5 października także o godzinie 17:00. Jako jego zwieńczenie o godz. 17:00 w Galerii Studio obędzie się wernisaż wystawy grupy ƒƒ, składającej się z artefaktów, instalacji i rekwizytów użytych w poprzedzających ją performensach, a także dokumentacji. 24-godzinny blok zdarzeń, jak i wystawa, nawiązują do historii teatru i centrum sztuki Studio, pomyślanego w latach 70. przez Józefa Szajnę jako jedno instytucjonalne ciało, łączące działalność teatru i galerii. Teatr Studio / Galeria Studio / Bar Studio Pl. Defilad 1, PKiN, Warsaw

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

Zobacz informację na stronie Teatru Studio>>