Agencja MDT Production poinformowała we wtorek w oficjalnym oświadczeniu o ponownym przełożeniu Sunrise Festival. Powód ten sam co przed rokiem – obostrzenia, które nie pozwalają zorganizować imprezy w takim kształcie, w jakim chciałby organizator.

18. urodziny festiwalu odbędą się 21-24 lipca 2022 r.

Reklama

„Mimo wielu trudności walczyliśmy do ostatnich chwil. Produkcja Sunrise Festival nabrała tempa. Wszyscy byliśmy podekscytowani, bo nasze plany są naprawdę ogromne. Wiele z nich udało się zrealizować, ale najważniejszego - czyli zgody - nie jesteśmy w stanie uzyskać. Obowiązujące ograniczenia dotyczące wydarzeń masowych skutecznie blokują organizację tak wielkiego wydarzenia, jakim jest nasz festiwal” - podał reprezentujący MDT Production Adrian Nijak.

Zaznaczył, że sprzedaż wejściówek trwa, a wszystkie zakupione bilety zachowują ważność na imprezę w 2022 r.

Jednocześnie dodał, że MDT Production liczy na to, że spotkanie z klubowiczami, choć w innej formie, będzie możliwe jeszcze w te wakacje. „Chcemy zorganizować osobne wydarzenie z limitem uczestników i w rygorze sanitarnym, który określą odpowiednie służby” – podkreślił Nijak.

Poinformował, że propozycja dotyczy organizacji imprez w lipcu. „Czekamy na decyzje. Jeżeli nasz plan się powiedzie, będzie to pierwszy, ale wielki krok ku normalności. Bilety na te wydarzenia będą w sprzedaży już niebawem. Szczegóły podamy wkrótce” – podał Nijak.

Organizowany w Kołobrzegu (Zachodniopomorskie) Sunrise Festival, według MDT Production, to jeden z największych festiwali muzyki elektronicznej w Europie Środkowo-Wschodniej, w minionych 17 odsłonach przyciągnął na swoje sceny takie osobowości muzyczne jak: David Guetta, Armin van Buuren, Tiesto i Hardwell. Corocznie gromadzi tysiące fanów elektronicznych dźwięków. (PAP)

autor: Inga Domurat

ing/ pat/