Pałac Saski z Grobem Nieznanego Żołnierza w amfiladzie, to najważniejszy z symboli nieodbudowanej Warszawy, dzięki Polskiemu Ładowi jego długo oczekiwana odbudowa stanie się faktem - napisał na Twitterze minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

W sobotę odbyła się konwencja programowa, na której zaprezentowany został tzw. Polski Ład, czyli nowy społeczno-gospodarczy program na okres pocovidowy, który firmują partie tworzące Zjednoczoną Prawicę. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział podczas swojego wystąpienia odbudowanie Pałacu Saskiego, a także zbudowanie nowego gmachu dla Opery Królewskiej w Warszawie.

Do tych propozycji odniósł się na Twitterze Gliński. "Pałac Saski z Grobem Nieznanego Żołnierza w amfiladzie, to najważniejszy z symboli nieodbudowanej Warszawy. Dzięki Polskiemu Ładowi jego długo oczekiwana odbudowa stanie się faktem" - napisał.

"Kultura jest podstawą rozwoju każdej wspólnoty politycznej. Dzięki Polskiemu Ładowi wybudujemy w Warszawie Polską Operę Królewską - kameralną operę, której tradycja sięga Władysława IV" - podkreślił szef resortu kultury, odnosząc się do propozycji dotyczącej Opery Królewskiej.