Wilson, Diana Ross i Florence Ballard tworzyły pierwszą udaną konfigurację słynnego The Supremes – zwraca uwagę agencja AP. Ballard została zastąpiona w 1967 r. przez Cindy Birdsong, a Wilson pozostała z grupą aż do jej oficjalnego rozwiązania przez amerykańską wytwórnię muzyczną Motown w 1977 roku.

Pierwszy hit grupy "Where Did Our Love Go" został wydany 17 czerwca 1964 roku.

Będąc w trasie koncertowej w tamtym czasie, Wilson powiedziała, że był moment, w którym zdała sobie sprawę, że mają przebój. "Pamiętam, że zamiast wracać do domu autobusem, poleciałyśmy samolotem – mówiła Wilson AP w 2014 r. - To była nasza pierwsza podróż samolotem. Przyleciałyśmy do domu. Miałyśmy naprawdę wielki hit".

Grupa nagrała również takie przeboje jak: "You Can't Hurry Love", "Up the Ladder to the Roof" i "Stop! In the Name of Love".

"Byłem zszokowany i bardzo zasmucony, słysząc o odejściu ważnego członka rodziny Motown, Mary Wilson z The Supremes - oświadczył założyciel Motown, Berry Gordy. - The Supremes zawsze były znane jako sweethearts of Motown (słoneczka Motown).

Wyprodukowane przez Motown hity miały charakterystyczne brzmienie łączące muzykę soulową z popem. Wytwórnia wykreowała takich artystów jak: Diana Ross, The Jackson 5, Marvin Gaye, The Temptations czy Stevie Wonder.