Nominacje ogłosili Zoe Saldana, Olivia Wilde i Aziz Ansari. Złote Globy przyznaje Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej przy Hollywood, które skupia około 90 dziennikarzy. Po raz drugi ceremonię wręczenia nagród poprowadzą Amy Poehler i Tina Fey.

Oto nominowani w najważniejszych kategoriach

Najlepszy film dramatyczny

"Zniewolony. 12 Years a Slave"
"Kapitan Phillips"
"Grawitacja"
"Tajemnica Filomeny"
"Wyścig"

Najlepszy reżyser

Alfonso Cuarón - "Grawitacja"
Paul Greengrass - "Kapitan Phillips"
Steve McQueen - "Zniewolony. 12 Years a Slave"
Alexander Payne - "Nebraska"
David O. Russell - "American Hustle"

Najlepsza aktorka w filmie dramatycznym

Cate Blanchett - "Blue Jasmine"
Sandra Bullock - "Grawitacja"
Judi Dench - "Tajemnica Filomeny"
Emma Thompson - "Ratując pana Banksa"
Kate Winslet - "Labor Day"

Najlepszy aktor w filmie dramatycznym

Chiwetel Ejiofor - "Zniewolony. 12 Years a Slave"
Matthew McConaughey - "Dallas Buyers Club"
Tom Hanks - "Kapitan Phillips"
Robert Redford - "All Is Lost"
Idris Elba - "Mandela: Long Walk to Freedom" 

Najlepszy film komediowy/musical

"American Hustle"
"Ona"
"Co jest grane, Davis?"
"Nebraska"
"Wilk z Wall Street" 

Najlepsza aktorka w filmie komediowym/musicalu

Amy Adams, "American Hustle: Jak się skubie w Ameryce"
Greta Gerwig, "Frances Ha"
Julia Louis-Dreyfuss, "Ani słowa więcej"
Meryl Streep, "Sierpień w hrabstwie Osage"
Julie Delpy, "Przed północą"

Najlepszy aktor w filmie komediowym/musicalu

Christian Bale, "American Hustle: Jak się skubie w Ameryce"
Bruce Dern, "Nebraska"
Leonardo DiCaprio, "Wilk z Wall Street"
Oscar Isaac, "Co jest grane, Davis?"
Joaquin Phoenix, "Ona"

Najlepsza aktorka drugoplanowa

Sally Hawkins, "Blue Jasmine"
Jennifer Lawrence, "American Hustle: Jak się skubie w Ameryce"
Julia Roberts, "Sierpień w hrabstwie Osage"
Lupita Nyong'o, "Zniewolony: 12 Years a Slave"
June Squibb, "Nebraska"

Najlepszy aktor drugoplanowy

Barkhad Abdi, "Kapitan Phillips"
Daniel Bruhl, "Wyścig"
Bradley Cooper, "American Hustle: Jak się skubie w Ameryce"
Michael Fassbender, "Adwokat"
Jared Leto, "Dallas Buyers Club"

Najlepszy film animowany

"Krudowie"
"Minionki rozrabiają"
"Kraina lodu" 

Najlepszy scenariusz

"Ona"
"Nebraska"
"Tajemnica Filomeny"
"Zniewolony. 12 Years a Slave"
"American Hustle" 

Najlepszy film nieanglojęzyczny

"Życie Adeli - Rozdział 1 i 2"
"Wielkie piękno"
"Polowanie"
"Przeszłość"
"Kaze tachinu" 

Najlepsza oryginalna ścieżka dźwiękowa

"All Is Lost"
"Mandela: Long Walk to Freedom"
"Złodziejka książek"
"Zniewolony. 12 Years a Slave"
"Grawitacja"

Najlepszy serial dramatyczny

"Breaking Bad"
"Downton Abbey"
"The Good Wife"
"House Of Cards"
"Masters Of Sex"

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym

Julianna Nargulies, The Good Wife
Tatiana Maslany, Orphan Black
Taylor Schilling, Orange Is The New Black
Kerry Washington, Scandal
Robin Wright, House Of Cards

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym

Josh Charles, The Good Wife
Rob Lowe, Behind the Candelabra
Aaron Paul, Breaking Bad
Corey Stoll, House of Cards
Jon Voight, Ray Donovan

Najlepszy serial komediowy

"Teoria wielkiego podrywu"
"Brooklyn Nine-Nine"
"Dziewczyny"
"Współczesna rodzina"
"Parks and Recreation" 

Najlepsza aktorka w serialu komediowym

Zooey Deschanel - "Jess i chłopaki"
Lena Dunham - "Dziewczyny"
Edie Falco - "Siostra Jackie"
Julia Louis-Dreyfus - "Figurantka"
Amy Poehler - "Parks & Recreation" 

Najlepszy aktor w serialu komediowym

Jason Bateman - "Bogaci bankruci"
Don Cheadle - "Kłamstwa na sprzedaż"
Michael J. Fox - "The Michael J. Fox Show"
Jim Parsons - "Teoria wielkiego podrywu"
Andy Samberg - "Brooklyn Nine-Nine" 

Najlepszy mini serial/ film telewizyjny

"American Horror Story: Coven"
"Wielki Liberace"
"Dancing on the Edge"
"Top of the Lake"
"The White Queen"

Najlepsza aktora w mini serialu/filmie telewizyjnym

Helena Bonham Carter - "Burton & Taylor"
Rebecca Ferguson - "The White Queen"
Jessica Lange - "American Horror Story: Coven"
Helen Mirren - "Phil Spector"
Elisabeth Moss - "Top of the Lake"

Najlepszy aktor w mini serialu/filmie telewizyjnym

Matt Damon - "Wielki Liberace"
Michael Douglas - "Wielki Liberace"
Chiwetel Ejiofor - "Dancing on the Edge"
Idris Elba - "Luther"
Al Pacino - "Phil Spector"

Najlepsza aktorka drugoplanowa w mini serialu/filmie telewizyjnym

Jacqueline Bisset - "Dancing on the Edge"
Janet McTeer - "The White Queen"
Hayden Panetierre - "Nashville"
Monica Potter - "Parenthood"
Sofia Vergara - "Współczesna rodzina" 

Najlepszy aktor drugoplanowy w mini serialu/filmie telewizyjnym

Josh Charles - "Żona idealna"
Rob Lowe - "Wielki Liberace"
Aaron Paul - "Breaking Bad"
Corey Stoll - "House of Cards"
Jon Voight - "Ray Donovan"