Charlie Hunnam i Dakota Johnson zagrają główne role w ekranizacji powieści "50 twarzy Greya" - poinformowała wytwórnia Focus Features.

W rolę Anastasii Steele wcieli się Dakota Johnson. Aktorka wystąpiła między innymi w "The Social Network", "21 Jump Street" i "For Ellen". Johnson ma również na koncie epizode teelwizyjny w serialu stacji Fox Network "Ben and Kate". Christian Grey'a zagra Charlie Hunnam, który występuje na stałe w serialu "Sons of Anarchy". W kinach mogliśmy go oglądać w tegorocznym "Pacific Rim".

Reżyserem filmu będzie Sam Taylor-Johnson, której dwa poprzednie obrazy "John Lennon. Chłopak znikąd" i "Love You More" otrzymały nominacje do licznych nagród m.in. BAFTA. Film wytwórni Focus Features wejdzie na ekrany amerykańskich kin w sierpniu 2014 roku.

Trylogia, w skład której wchodzą "Pięćdziesiąt twarzy Greya", "Ciemniejsza strona Greya" i "Nowe oblicze Greya", stała się bestsellerem. Na cały świecie sprzedano do tej pory 65 milionów egzemplarzy powieści. W marcu 2012 autorka E. L. James sprzedała prawa do tytułu wytwórni Universal Pictures. W październiku scenarzystą produkcji został Kelly Marcel, odpowiedzialny za serial "Terra Nova".