James Spander wcieli się w postać Ultrona w filmie "Avengers: Age of Ultron" - poinformowała strona marvel.com.

Spander ma za sobą długą karierę w filmie i telewizji. W jego filmografii znajdziemy m.in.: "Gwiezdne wrota", "Seks, kłamstwa i kasety wideo" oraz "Wall Street". Za role na małym ekranie w "Orłach z Bostonu" i "Kancelarii adwokackiej" otrzymał nominacje do licznych nagród m.in. Emmy i Złotych Globów. Jesienią Spander pojawi się serialu NBC "The Blacklist". W kinach mogliśmy go oglądać w "Lincolnie" gdzie zagrała W.N. Bilbo.

Ultron będzie głównym antagonistą w filmie "Avengers: Age of Ultron"na podstawie scenariusza i w reżyserii Jossa Whedona. Po raz pierwszy postać pojawiała się na kartach komiksów w latach 60. Ultron został stworzony aby zniszczyć superbohaterów z grupy Avengers. Nie wiadomo na ile postać w filmu będzie tożsama z wersjami komiksowymi. Reżyser filmu na festiwalu Comic-Con zapowiedział, że być może zostaną wprowadzone znaczące zmiany np. w specjalnych umiejętnościach, którymi dysponuje Ultron.

"Avengers: Age of Ultron" to kontynuacja filmu z 2012 roku, który na całym świecie zarobił ponad 1,5 mld dolarów i stał się trzecią najbardziej dochodową produkcją w historii kina. Część druga będzie miała premierę w 2015 roku.