- Zakończyłem zdjęcia do "Kick-Ass 2" miesiąc przed wydarzeniami w Sandy Hook (nazwa szkoły, w której miała miejsce strzelania - przypis red.). Teraz z czystym sumieniem nie mogę wspierać takie poziomu przemocy. Przepraszam pozostałe osoby, które pracowały przy filmie. Nie wstydzę się jego, ale ostatnie wydarzenia spowodowały zmianę w moim sercu - napisał Jim Carrey na Twitterze.

"Kick-Ass 2" to druga część filmu opartego na serii komiksów Marka Millara i Johna Romita Jr. Główny bohater, grany przez Aarona Taylora-Johnsona, jest nastolatkiem, który pomimo braku nadprzyrodzonych umiejętności podejmuje walkę z przestępczością jako zamaskowany superbohater. Tym razem Kick-Ass zainspirował naśladowców. Wśród nich jest m.in. Colonel Stars and Stripes - w tej roli pojawi się właśnie Jim Carrey.

Oświadczenie aktora spotkało się z reakcją m.in. autora komiksowego pierwowzoru - Marka Millara, który na swojej stronie napisał m.in.:

"Jim jest zadeklarowanym zwolennikiem ograniczenia dostępu do broni palnej. Szanuję jego poglądy, ale jestem zaskoczony tym nagłym oświadczeniem. Wszystko co widzimy w filmie było również zapisane 18 miesięcy temu w scenariuszu. Podobnie jak Jim jestem przerażony poziomem przemocy w realnym świecie, ale >>Kick Ass 2<< nie jest filmem dokumentalnym. Żaden aktor nie ucierpiał przy jego tworzeniu! To fikcja podobnie jak Tarantino, Peckinpah, Scorcese, Eastwood, John Boorman, Oliver Stone i Chan-Wook Park. >>Kick-Ass<< nie pokazuje takiej ilości trupów jak inne duże letnie premiery i skupia się raczej na konsekwencjach jakie przemoc niesie dla najbliższych. W pierwszej części główny bohater po pierwszej ulicznej bójce spędza pół roku w szpitalu. Postać grana przez Jima jest nawróconym chrześcijaninem i fakt, że nie używa ona broni palnej, to cecha, który według samego Carreya zachęciło go do tej roli. Koniec końców to jego decyzja. Nigdy nie uwierzę, że przemoc fikcyjna wpływa na tą realną, bardziej niż Harry Potter na liczbę małych czarodziejów w prawdziwym życiu... Jim, kocham Cię i mam nadzieję, że rozważysz to co napisałem. Jesteś świetny w tym niesamowicie zabawnym filmie. Jestem bardzo dumny z tego co osiągnął Jeff (Wadlow - reżyser), Matthew (Vaughn - producent) i cała ekipa."

W "Kick-Ass 2" występują m.in. Aaron Taylor-Johnson, Chloë Grace Moretz, Christopher Mintz-Plasse, Morris Chestnut, John Leguizamo, Donald Faison, Jim Carrey . Zdjęcia rozpoczęły się 7 września 2012 roku w Kanadzie, zakończyły się 23 listopada. 14 grudnia miała miejsce strzelanina w szkole w Newtown, w wyniku której zginęło 28 osób ( w tym sprawca i jego matka). "Kick Ass 2" wejdzie na ekrany polskich kin 23 sierpnia.