Fani Flaming Lips, którzy liczyli na to, że wkład ich ulubieńców w karierę Keshy zakończy się na wyprodukowaniu piosenki na jej płytę, muszą być wielce zaskoczeni. Lider formacji Wayne Coyne poinformował, że właśnie ruszyły prace nad pełnym wspólnym albumem jego zespołu i wykonawczyni przeboju "Tik Tok".

"Ona jest rewelacyjna pod każdym względem!" - chwali młodszą koleżankę rockman. "Jest zabawna, pokorna i jednocześnie szalona!" - wylicza. Muzyk nie omieszkał podzielić się też tytułem, jaki nadany został ich wspólnej płycie długogrającej. Zestaw piosenek Flaming Lips i Keshy ukaże się pod szyldem: "Lipsha".

Kesha i Flaming Lips spotkali się w studiu już w 2012 r. Po smsie z życzeniami urodzinowymi, jakiego piosenkarka wysłała Coyne'owi, para zdołała utrzymać kontakt i gdy nadarzyła się okazja - nagrała wspólnie piosenkę. Wynik współpracy - utwór "2012 (You Must Be Upgraded)" trafił na płytę "Flaming Lips And Heady Fwends". By podkreślić porozumienie artystyczne, jakie wytworzyło się między obydwojgiem, frontman Flaming Lips zamieścił na okładce albumu swoje zdjęcie w towarzystwie Keshy. Kilka miesięcy później Wayne Coyne wraz zespołem wzięli udział w nagraniu utworu "Past Lives" na solowy album piosenkarki "Warrior".

Flaming Lips rozpoczęli działalność w 1983 r. z inicjatywy Wayne'a Coyna i jego brata Marka. Zespół zadebiutował w 1986 r. płytą "Hear It Is". Po nagraniu serii albumów dla niezależnej wytwórni Restless, Flaming Lips podpisali kontrakt z gigantem fonograficznym, firmą Warner. Wówczas utwory grupy zaczęły gościć w radiu i telewizji. Zespół słynie z nieszablonowych pomysłów - swoje nagrania wydaje opakowane w czekoladę oraz kręci teledyski, które przysparzają pracy cenzorom. Dotychczas twórczość Flaming Lips nagrodzono trzema statuetkami Grammy. Dla polskich fanów grupa zagrała w 2010 r. podczas 5. edycji Off Festival w Katowicach. Najnowsza płyta formacji pt. "The Terror" ukazała się 2 kwietnia.

Kesha Rose Sebert urodziła się 1 marca 1987 r. w Los Angeles. Zanim wydała pierwszą autorską płytę "Animal", śpiewała w chórkach Paris Hilton i Britney Spears, pojawiła się także w jednym z teledysków Katy Perry. Kesha zadebiutowała singlem "Tik Tok", który powoli piął się na szczyt, ostatecznie osiągając nakład blisko 14 milionów egzemplarzy i tytuł najlepiej sprzedającego się utworu roku 2010. Gwiazda znana jest z dość frywolnego wizerunku scenicznego. Dyskografię studyjną piosenkarki zamyka krążek "Warrior" z listopada 2012 r. Kesha posiada polskie korzenie ze strony prababci.