"The Stars (Are Out Tonight)", drugi singiel z nowej płyty Davida Bowie "The NeXt Day" doczekał się teledysku. Wystąpili w nim m.in. Tilda Swinton, Saskia De Brauw i Andrej Pejic.

Reżyserką teledysku jest Floria Sigismondi. Autorem zdjęć - Jeff Cronenweth. Na nadchodzącej płycie "The Next Day" (Polska premiera 12 marca) znajdzie się 14 nagrań w stylistyce klasycznego rocka. Będzie to pierwszy studyjny album artysty od 10 lat.

David Bowie urodził się jako David Robert Jones. Na rynku płytowym zadebiutował w 1967 r. albumem imiennym. Momentem przełomowym było wydanie w 1969 r. singla "Space Odity", które zbiegło się z lądowaniem Amerykanów na Księżycu. Następny album Bowiego, "The Man Who Sold the World" był utrzymany w zupełnie innym, mrocznym klimacie. W nagraniu wziął udział hardrockowy gitarzysta Mick Ronson, a cały album miał bardzo ciężkie brzmienie. Wiele kontrowersji wzbudził wtedy androgeniczny wizerunek Davida Bowie, który na okładce płyty został uwieczniony ubrany w sukienkę. Była to zapowiedź artystycznego alter ego Bowiego - przybyłego z kosmosu Ziggy'ego Stardusta. Koncepcyjny glam-rockowy album "The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars" z 1972 r. opowiada historię kariery kosmity, który przybył na Ziemię, gdzie stał się gwiazdorem rocka.

Parateatralne koncerty towarzyszące płycie nadały nowy charakter prezentacji muzyki na scenie. Największy sukces komercyjny David Bowie zanotował w 1983 r. popową płytą "Let's Dance", nagraną z producentem Nilem Rogersem. W latach 90. muzyk szukał środków wyrazu w nowoczesnej muzyce klubowej - sięgał po takie gatunki, jak jungle, drum'n'bass i techno.

David Bowie z każdą kolejną płytą prezentował światu nowe wcielenie, stając się pierwszym kameleonem światowej sceny. Do inspiracji wciąż zmieniającym się wizerunkiem artysty przyznają się współczesne boginie sceny, Madonna i Lady Gaga.

Prywatnie muzyk związany jest z somalijską pięknością Iman.