Officially like to welcome #PeterDinklage from #GameOfThrones to #XMEN #DaysofFuturePast Very very excited! - napisał Singer na Twitterze. Jak na razie nie potwierdzono postaci, w którą wcieli się aktor. Najprawdopodobniej będzie to Puck, członek kanadyjskiej grupy mutantów - Alpha Flight.

"X-Men: Days of Future Past" to kontynuacja filmu “X-Men: Pierwsza klasa”. Fabuła będzie najprawdopodobniej oparta na historii "Days of Future Past", zaprezentowanej w 141 i 142 zeszycie serii komiksów "Uncanny X-Men". Twórcy Chris Claremont i John Byrne zaprezentowali w niej alternatywne uniwersum Marvela, gdzie po zabójstwie senatora, mutanci są ścigani przez Sentineli.

Reżyserem filmu jest Bryan Singer, który na swoim koncie ma m.in.: "Podejrzanych", "X-Men 2", "Superman: Powrót" i ostatni film o mutantach "X-Men: Pierwsza klasa". W obsadzie produkcji są m.in.: Hugh Jackman, Ian McKellen, Patrick Stewart, James McAvoy, Jennifer Lawrence, Michael Fassbender, Nicholas Hoult, Hugh Jackman, Anna Paquin, Ellen Page i Shawn Ashmore.

Peter Dinklage jest znany między innymi z serialu HBO "Gra o Tron". Rola Tyriona Lannistera przyniosła mu nagrodę Emmy i Złotego Globe'a.