- Były pewne spekulacje na temat prac nad "samodzielnymi" filmami - powiedział Bob Iger w rozmowie z CNBC. - Mogę potwierdzić, że pracujemy nad kilkoma produkcjami. Larry Kasdan i Simon Kinberg piszą historie dla poszczególnych postaci. Oczywiście nadal planujemy epizody 7, 8 i 9, które pojawią się w ciągu 6 lat, poczynają od roku 2015. W tym czasie pojawi się również kilka innych tytułów - dodał Iger.

Plotki potwierdziła również wytwórnia Lucasfilm. W oficjalnej informacji czytamy m.in., "że nadchodzące filmy będą miały premierę po części siódmej" i potwierdzone są dwa tytuły, dla dwóch postaci. Oficjalnego potwierdzenia nie uzyskała natomiast informacja, że głównym bohaterem jednego z filmów będzie Yoda.

Scenarzyści Kasdan i Kinberg konsultują właśnie z reżyserem J.J. Abramsem fabułę części siódmej. Pierwszy z nich pracował przy "Imperium kontratakuje" i "Powrocie Jedi". Na swoim koncie oprócz "Gwiezdnych Wojen" ma m.in. "Poszukiwaczy zaginionej Arki" i film "Bodyguard", za którego scenariusz otrzymał nominację do Złotej Maliny. Kinberg współtworzył fabułę takich filmów jak: "X-Men: Ostatni bastion", "Sherlock Holmes" i "Jumper".

Siódmy epizod "Gwiezdnych Wojen" w reżyserii J.J. Abrams wejdzie na ekrany kin w 2015 roku.

Marcin Rybicki