Duncan Jones został reżyserem filmu "Warcraft" osadzonego w uniwersum gier komputerowych Blizzard Entertainment - informuje "The Hollywood Reporter".

Duncan Jones ma na swoim koncie dwa niskobudżetowe filmy science fiction - "Moon" i "Source Code". Oba tytuły zostały ciepło przyjęte przez publiczność i krytyków. Jones otrzymał za nie nominację do Hugo i Saturna oraz otrzymał nagrodę BAFTA dla najlepszego debiutującego brytyjskiego reżysera. Współpraca z Legendary Pictures i Blizzard Entertainment oznacza dla Jonesa przejście do kina wysokobudżetowego. "Moon" kosztował 1 mln dolarów, "Source Code" około 35 mln. Budżet "Warcrafta" wyniesie prawdopodobnie około 100 mln dolarów.

Produkcja przy udziale Warner Bros. ma ruszyć jeszcze w tym roku. Film wejdzie na ekrany w roku 2015. Scenariusz pisze Charles Leavitt ("K-PAX", "Krwawy diament"). Wśród producentów pojawia się m.in. Charles Roven, który na swoim koncie ma m.in. "The Dark Knight Rises" i "Man of Steel".

"Warcraft" to uniwersum fantasy stworzone przez firmę Blizzard Entertainment. Pierwsza gra komputerowa z tej serii została wydana w 1994 roku. W 2004 na rynku zadebiutował World of Warcraft, gra MMORPG (massively multiplayer online role-playing game), która stała się światowym fenomenem. W szczytowym okresie popularności miała ponad 11 mln subskrybentów. Ostatni dodatek "Mists of Pandaria" ukazał się w 2012 roku. Oprócz gier komputerowych Blizzard wydaje również gry planszowe, karciane, fabularne oraz książki osadzone w świecie "Warcrafta".

Marcin Rybicki