Kilka dni temu odbyła się brytyjska premiera filmu "Sęp" Eugeniusza Korina. Obraz z Michałem Żebrowskim w roli głównej zachwycił angielskich krytyków. "Fascynujący, elektryzujący i bardzo prawdziwy" - powiedział Philip Bergson z BBC.

Thriller "Sęp" wszedł do polskich kin 11 stycznia i do tej pory obejrzało go ponad 400 tys. widzów. W Wielkiej Brytanii trafił na srebrne ekrany w miniony piątek i już zachwycił krytyków.

"To świetny thriller, znakomity aktorsko, wciągający od początku do końca" - ocenił po londyńskiej premierze filmu Brian Mills z Laissez-Faire Magazine.

Podobne zdanie ma dziennikarz BBC Phillip Bergson, który wyznał, że film Korina "Jest fascynujący, elektryzujący i bardzo prawdziwy".

Główne role grają: Michał Żebrowski, Anna Przybylska, Paweł Małaszyński, Daniel Olbrychski, Andrzej Grabowski, Mirosław Baka i Andrzej Seweryn.

"Sęp" to pseudonim głównego bohatera filmu - policjanta Aleksandra Wolina, który zajmuje się śledztwem dotyczącym tajemniczych zniknięć ludzi.

Wolin wydaje się być człowiekiem bez uczuć. Jest twardy, nieprzekupny, bez zobowiązań i przysług do wyświadczenia innym. Jego spojrzenie na świat zmienia się wraz z poznaniem Nataszy - kobiety innej niż te, które spotykał do tej pory.

Jego życie się zmienia tym bardziej, że z łowcy staje się ofiarą. Śledztwo przybiera niebezpieczny wymiar. Przeciwnik Sępa jest cały czas o krok dalej. Wolin odkrywa świat, w którym ludzie prowadzą podwójne życie...

Oprócz Polski i Wielkiej Brytanii "Sęp" wyświetlany jest także w Irlandii.