Pokazy online spektaklu "Wyjeżdżamy" w reż. Krzysztofa Warlikowskiego w Korei Południowej, na Seoul Performing Arts Festival, prestiżowym festiwalu o wieloletniej historii, który gościł najwybitniejszych twórców światowego teatru odbędą się 12 i 13 grudnia.

Jak poinformowano na stronie Nowego Teatru w Warszawie, "spektakl +Wyjeżdżamy+ to jedno z największych dokonań reżysera - jego zagraniczne pokazy bez wyjątku wywołują wśród publiczności i krytyków żywe zainteresowanie polskim teatrem".

"Po październikowych i listopadowych pokazach w ART Corporation z Białorusi (Mińsk), Klajpedos Dramos Teatras z Litwy (Kłajpeda), Sibiu International Theatre Festival z Rumunii (Sybin), Dakh Theatre i Gogol Fest z Ukrainy (Kijów), Prague Crossroads Festival w Narodni divadlo Praha (...), Katona Jozsef Theatre z Węgier (Budapeszt), Kanuti Gildi SAAL z Estonii (Tallin), Comedie de Clermont-Ferrand i Chaillot – Theatre national de la Danse – Paris oraz Festival de Otono w Madrycie, w weekend 12-13 grudnia 2020 spektakl zaprezentuje swojej publiczności Seoul Performing Arts Festival z Seulu" - czytamy w informacji.

Jak wyjaśniono, przedstawienie zostanie w sobotę udostępnione bezpłatnie online na 36 godzin.

"Tłumaczenia na osiem języków instytucji partnerskich zostały dofinansowane w ramach Programu Wieloletniego +NIEPODLEGŁA+ na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza +Kulturalne pomosty+" - napisano.

Jak zaznaczono, nagranie spektaklu oraz emisja z francuskimi i hiszpańskimi napisami zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Premiera "Wyjeżdżamy" na podstawie "Pakujmy manatki" Hanocha Levina w reż. Krzysztofa Warlikowskiego odbyła się w Nowym Teatrze 14 czerwca 2018 r.