W ośmiu kinach w Polsce 7 listopada transmitowany będzie spektakl TR Warszawa "2020: Burza" w reżyserii Grzegorza Jarzyny. Transmisje odbędą się w Chorzowie, Falenicy, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Opolu, Warszawie i Wrocławiu.

"TR Warszawa rozpoczyna współpracę z kinami. Dzięki platformie online.trwarszawa.pl streamingi spektakli TR Warszawa zobaczy również publiczność zgromadzona w salach kinowych w całej Polsce" - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka prasowa TR Warszawa Kaja Stępkowska.

Wyjaśniła, że 7 listopada premierowy streaming najnowszego spektaklu "2020: Burza" w reżyserii Grzegorza Jarzyny będzie można zobaczyć na żywo w TR Warszawa/ATM Studio oraz na platformie online.trwarszawa.pl. Tego samego dnia transmisję warszawskiego przedstawienia obejrzą widzowie w ośmiu polskich kinach.

"Współpraca TR Warszawa z kinami w całej Polsce to pilotażowy projekt i pierwsza w Polsce współpraca tego typu stołecznego teatru artystycznego z kinami w całym kraju. W pierwszej odsłonie projektu TR ONLINE wezmą udział wrocławskie Oh Kino, chorzowskie Centrum Kultury, Kino Kameralne Cafe w Gdańsku, Kino Bodo w Łodzi, Kino Meduza w Opolu, Kino Stacja Falenica oraz krakowskie Kino Pod Baranami i warszawskie Kino Luna" - czytamy w przesłanej informacji.

Jak wyjaśniła Stępkowska, TR Warszawa "jest i chce być teatrem dostępnym dla wszystkich, w tym dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, oraz dla tych, dla których wizyta w TR Warszawa nie będzie możliwa". Dlatego też z końcem października br. TR uruchomił nową platformę streamingową online.trwarszawa.pl" - napisała.

Poinformowała, że na platformie TR ONLINE, "wdrożonej dla TR Warszawa przez Insys Video Technologies, transmitowane będą najnowsze tytuły premierowe oraz najgłośniejsze spektakle z repertuaru TR Warszawa", a "streamingowym przedstawieniom towarzyszyć będą wprowadzenia live prosto ze scen przygotowane przez aktorki i aktorów TR Warszawa, a także spotkania z twórcami i twórczyniami spektakli, odbywające się na żywo z udziałem publiczności tuż po zakończeniu każdego spektaklu".

Zapowiedziała, że na online.trwarszawa.pl "sukcesywnie dodawane będą rejestracje spektakli TR w dostępie VOD, w tym także kultowe spektakle archiwalne", a program dopełni "różnorodna i bogata oferta warsztatów online i webinarów, umożliwiająca pogłębianie wiedzy i doświadczanie sztuki".

7 listopada o godz. 19 rozpocznie się pierwszy streaming premiery TR Warszawa "2020: Burza" w reż. Grzegorza Jarzyny. Przedstawienie będzie transmitowane prosto ze sceny TR Warszawa/ATM Studio.

"Tego dnia publiczność zgromadzona online i w salach kinowych zaproszona zostanie do TR Warszawa już o godz. 18.45. Wieczór rozpocznie się specjalnie przygotowanym wprowadzeniem do spektaklu transmitowanym na żywo z teatru" - napisała Stępkowska.