Koronawirusa potwierdzono u jednego z pracowników Muzeum w Tykocinie, a także u artysty grającego w musicalu "Jesus Christ Superstar" Opery i Filharmonii Podlaskiej. W związku z tym muzeum zostało zamknięte do odwołania, a spektakl przełożono na inny termin.

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka Opery i Filharmonii Podlaskiej Joanna Dolecka, w związku z pozytywnym wynikiem Covid-19 u artysty biorącego udział w spektaklu "Jesus Christ Superstar", spektakle zaplanowane na ten weekend zostają przeniesione na kolejny weekend. Dodała, że dokładna organizacja spektakli zostanie ustalona w piątek "z uwagi na konieczność dostosowania się do obostrzeń obowiązujących w żółtej strefie na terenie całego kraju od soboty, 10 października".

Muzeum w Tykocinie, które jest oddziałem Muzeum Podlaskiego, poinformowało w czwartek w mediach społecznościowych, że u jednego z pracowników potwierdzono obecność koronawirusa. W związku z tym instytucja jest zamknięta do odwołania - podało muzeum.

W czwartek w Podlaskiem zanotowano 94 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, zmarło 8 kolejnych osób. Łącznie w regionie dotychczas zakażonych zostało 2 731 osób.