9 października 2020 r. rozpocznie się 36. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy. 10 festiwalowych dni wypełnią fascynujące projekcje , spotkania z twórcami oraz liczne warsztaty. Uczestnicy będą mogli obejrzeć zarówno reżyserskie debiuty, jak i filmy należące do polskiej klasyki kina jak "Pętla" Wojciecha Jerzego Hasa z 1957 r. z Gustawem Holoubkiem czy „Pożegnanie jesieni” Mariusza Trelińskiego z 1990 r.

WFF odbędzie się w formie stacjonarnej, z zachowaniem wszelkich możliwych zasad bezpieczeństwa i dystansu społecznego, tradycyjnie w Kinotece i Multikinie Złote Tarasy.

Organizatorzy festiwalu ujawnili już tytuły, które będzie można będzie obejrzeć w ramach wydarzenia.

W sekcji "Najlepsze Polskie Filmy Krótkometrażowe 2020" znalazły się m.in. filmy Tomka Duckiego („Plantarium”), Pawła Chorzępy („Synek”), Olgi Bołądź („Alicja i żabka”), Damiana Kocura („Dalej jest dzień”), Bartosza Kozery („Kamień”) czy Tadeusza Łysiaka („Sukienka”), wielokrotnie nagradzane na polskich i międzynarodowych festiwalach i przeglądach filmowych. Łącznie zaprezentowanych zostanie 17 tytułów.

Reklama

Na WFF będzie można również zobaczyć trzy starannie wyselekcjonowane filmy należące do sekcji "Polska klasyka". W tym roku widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć – być może po raz pierwszy – na wielkim ekranie „Pętlę” Wojciecha Jerzego Hasa z 1957 r. z Gustawem Holoubkiem według Marka Hłaski, „Pożegnanie jesieni” Mariusza Trelińskiego z 1990 r. i „Ewangelię według Harry’ego” Lecha Majewskiego z 1993 r. z Viggo Mortensenem w roli głównej.

W najbliższych dniach zostaną również ujawnione tytuły reprezentujące sekcje „Odkrycia”, „Pokazy specjalne”, a także filmy otwierające i zamykające tegoroczną edycję Festiwalu.

Konferencja prasowa 36. WFF, w czasie której organizatorzy podadzą m.in. listę filmów z Konkursu Międzynarodowego, odbędzie się 23 września we środę, o godzinie 12.00 w Kulturalnej.

Przedsprzedaż biletów na filmy 36. Warszawskiego Festiwalu Filmowego rozpoczyna się 1 października w Kinotece.

Bilety w czasie trwania Festiwalu będzie można nabywać stacjonarnie w Kinotece, przy pomocy aplikacji Going. oraz za pośrednictwem strony internetowej wff.pl.