WFF odbędzie się w formie stacjonarnej, z zachowaniem wszelkich możliwych zasad bezpieczeństwa i dystansu społecznego, tradycyjnie w Kinotece i Multikinie Złote Tarasy.
Organizatorzy festiwalu ujawnili już tytuły, które będzie można będzie obejrzeć w ramach wydarzenia.
W sekcji "Najlepsze Polskie Filmy Krótkometrażowe 2020" znalazły się m.in. filmy Tomka Duckiego („Plantarium”), Pawła Chorzępy („Synek”), Olgi Bołądź („Alicja i żabka”), Damiana Kocura („Dalej jest dzień”), Bartosza Kozery („Kamień”) czy Tadeusza Łysiaka („Sukienka”), wielokrotnienagradzane na polskich i międzynarodowych festiwalach i przeglądach filmowych. Łącznie zaprezentowanych zostanie 17 tytułów.
Na WFF będzie można również zobaczyć trzy starannie wyselekcjonowane filmy należące do sekcji "Polska klasyka". W tym roku widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć – być może po raz pierwszy – na wielkim ekranie „Pętlę” Wojciecha Jerzego Hasa z 1957 r. z Gustawem Holoubkiem według Marka Hłaski, „Pożegnanie jesieni” Mariusza Trelińskiego z 1990 r. i „Ewangelię według Harry’ego” Lecha Majewskiego z 1993 r. z Viggo Mortensenem w roli głównej.
W najbliższych dniach zostaną również ujawnione tytuły reprezentujące sekcje „Odkrycia”, „Pokazy specjalne”, a także filmy otwierające i zamykające tegoroczną edycję Festiwalu.
Konferencja prasowa 36. WFF, w czasie której organizatorzy podadzą m.in. listę filmów z Konkursu Międzynarodowego, odbędzie się 23 września we środę, o godzinie 12.00 w Kulturalnej.
Przedsprzedaż biletów na filmy 36. Warszawskiego Festiwalu Filmowego rozpoczyna się 1 października w Kinotece.
Bilety w czasie trwania Festiwalu będzie można nabywać stacjonarnie w Kinotece, przy pomocy aplikacji Going. oraz za pośrednictwem strony internetowej wff.pl.