Premiera 4. sezonu The Crown została zapowiedziana na 15 listopada. Tym razem widzowie będą śledzić losy brytyjskiej monarchii na przełomie lat 70. i 80. W obsadzie pojawią się Gillian Anderson jako Margaret Thatcher i Emma Corrin jako księżna Diana.

Lata 70. XX chylą się ku końcowi, a sen z powiek rodziny królewskiej spędza kwestia sukcesji tronu. Książę Karol (Josh O’Connor), mimo że już 30-letni, nadal nie znalazł odpowiedniej partnerki na żonę. W poszukiwaniach postanawia pomóc mu matka – Królowa Elżbieta (Olivia Colman). Pesymistyczny nastrój wypełnia nie tylko rezydencje w Winsdorze. Bo choć na ulicach królują neonowe stroje, to rzeczywistość szarzeje przez bezwzględną politykę Margaret Thatcher (Gillian Anderson). Relacja Elżbiety II z nową premier od początku jest dość chłodna. Stosunki pogarszają się jeszcze bardziej, gdy Thatcher wciąga monarchię w wojnę o Falklandy-Malwiny, wywołując tym samym tarcia we Wspólnocie Narodów. Tymczasem Karol wdaje się w romans z młodą lady Dianą Spencer (Emma Corrin), który przygnębionym Anglikom jawi się niczym bajka. Pozory jednak lubią mylić…

W czwartym sezonie serialu „The Crown”, którego scenarzystą jest Peter Morgan, występują również Helena Bonham Carter (księżniczka Małgorzata), Tobias Menzies (książę Filip), Erin Doherty (księżniczka Anna), Emerald Fennel (Camilla Parker Bowles), Marion Bailey (królowa matka), Georgie Glen (lady Fermoy), Tom Byrne (książę Andrzej), Angue Imrie (książę Edward) oraz Charles Dance (lord Mountbatten).

KIEDY CZWARTY SEZON THE CROWN?

Serial będzie dostępny od 15 listopada dla zalogowanych użytkowników Netflixa. Serwis zapewnia, że nie kończy prac nad „The Crown” i planuje piąty sezon. Jako Elżbieta II wystąpić ma w nim Imelda Staunton znana szerszej publiczności m.in. z pierwszoplanowej roli w filmie „Vera Drake”, za którą dostała nominację do Oscara.