We wtorek Filharmonia Gorzowska uruchomiła sprzedaż biletów na koncerty w nowym sezonie artystycznym. Ten rozpocznie się 25 września monograficznym koncertem dzieł Mozarta w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej pod batutą Jacka Kraszewskiego, partie solowe wykona pianista Zbigniew Raubo.

Jak poinformowała rzeczniczka Filharmonii Gorzowskiej - Urszula Śliwińska - pierwsza połowa sezonu upłynie przede wszystkim pod znakiem zawsze chętnie słuchanych i nigdy nie tracących na swoim artystycznym kunszcie dzieł trzech klasyków wiedeńskich.

Dodała, że w trwającym Roku Beethovenowskim instytucja wielokrotnie będzie przypominać arcydzieła tego mistrza.

"Do grudnia, a więc w pierwszej części sezonu artystycznego, będą okazje do posłuchania symfoniki wielkich wiedeńczyków, a także ich znakomitych kontynuatorów, takich jak Brahms, Mendelssohn czy Schubert, którzy tworząc w już w następnej epoce, świadomie czerpali z dorobku swoich poprzedników" - powiedziała Śliwińska.

Wśród zaplanowanych znalazły się zarówno te dedykowane jednemu kompozytorowi, np. październikowy koncert Mozartowski, jak i takie, w których obok siebie zabrzmią utwory klasyków oraz ich duchowych spadkobierców.

Zdaniem gorzowskich filharmoników tak skomponowany program pozwoli posmakować tego, co dla muzyki symfonicznej stanowi absolutny fundament oraz podziwiać mistrzostwo, z jakim twórcy kolejnych epok potrafili budować na nim swoją muzyczną wizję i tworzyć własne muzyczne światy.

Nowy sezon to także nowe projekty, takie jak premiera nagrodzonej opery dla dzieci i młodzieży „Salija” czy prawykonanie utworu Macieja Zielińskiego, skomponowanego dla Filharmonii Gorzowskiej w ramach zamówienia kompozytorskiego.

Instytucja przypomina jednocześnie o konieczności zapoznania się z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w filharmonii w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie www.filharmoniagorzowska.pl