Prace czołowych czeskich twórców komiksu można od piątku oglądać na wystawie w filii Biblioteki Kraków na os. Tysiąclecia w Nowej Hucie w Krakowie. W piątek przypada Światowy Dzień Czytania Komiksów.

"Biblioteka Kraków zaprasza do obejrzenia pierwszej w Polsce wystawy współczesnego komiksu czeskiego, prezentującej jego różnorodność i główne nurty rozwoju na tamtejszym rynku, na który rocznie trafia około 500 nowych powieści obrazkowych" - zachęca Piotr Wasilewski z Biblioteki Kraków.

Goście filii BK w Nowej Hucie na 20 wielkoformatowych planszach mogą oglądać prace czołowych czeskich twórców komiksu, w tym Marka Rubeca, Jaromira Svejdika, Pavla Cecha, Jiriego Grusa, Karela Jeriego, Lucii Lomovej.

Wystawa "Tu i teraz. Czeski komiks współcześnie" czynna będzie do 25 września.

Przygotowana we współpracy z Czeskim Centrum ekspozycja jest kontynuacją wystawy "Tymczasem w innym miejscu – Stulecie czeskiego komiksu", która była prezentowana w Bibliotece Kraków w ubiegłym roku.

Ekspozycję otwarto dla zwiedzających w piątek, ponieważ w tym dniu (28 sierpnia) przypada Światowy Dzień Czytania Komiksów.