Ruszyła druga edycja Kreatywnej randki — bezpłatnych warsztatów scenopisarskich organizowanych przez Fundację Gerlsy (Olga Bołądź, Magdalena Lamparska, Jowita Radzińska). Tym razem, w odpowiedzi na nową rzeczywistość, wszystkie zajęcia odbędą się online.
Media

Warsztaty kierowane są do osób, które chcą wyjść ze swoją twórczością poza szufladę własnego biurka. Poruszane zagadnienia zostały dopasowane zarówno do tych, którzy stworzenie pierwszego scenariusza mają jeszcze przed sobą, jak i do bardziej doświadczonych twórczyń i twórców, zainteresowanych procesem wdrażania scenariusza w etap realizacyjny.

Jak mówią same Gerlsy:

„Lubimy się pięknie różnić. Wierzymy, że różnorodność jest źródłem kreatywnych rozwiązań i budulcem wartości. Staramy się o jak najszerszą dostępność naszych inicjatyw. Dlatego udział w Kreatywnej Randce jest bezpłatny, otwarty dla uczestników w każdym wieku i poziomie zaawansowania. Jeśli nie masz pewności, czy się nadajesz, odpowiadamy od razu — oczywiście, że tak!”

Program Kreatywnej przewiduje część teoretyczną i warsztatową.

Etap pierwszy to cykl wykładów i spotkań online, które pozwolą uczestniczkom i uczestnikom poszerzyć wiedzę na temat scenopisarstwa i zainspirują do podjęcia własnych literackich prób. W kreatywnych rozmowach z Gerlsami wystąpią: Joanna Szymańska, Wojtek Saramonowicz, Gabriela Muskała i Anna Kazejak. Do każdego wykładu załączane będą scenowskazy, czyli zestaw materiałów do pracy własnej (pdf), dedykowany zagadnieniom omówionym w danej rozmowie.

W drugim etapie do części warsztatowej zakwalifikowanych zostanie dwanaście osób, wyłonionych na podstawie nadesłanych próbek scenariuszowych. To czas, kiedy liczyć się będzie moc kreatywności i siła grupowego działania. Pod okiem doświadczonych prowadzących warsztatowiczki i warsztatowicze rozwiną swoje umiejętności scenopisarskie oraz kompetencje komunikacyjne. Przez cały czas trwania Kreatywnej Randki Gerlsy - czyli Olga Bołądź, Magdalena Lamparska i Jowita Radzińska - będą obecne w mediach społecznościowych Fundacji, zachęcając publiczność do twórczego dialogu i wzajemnej wymiany doświadczeń.

Szczegółowy program Kreatywnej Randki dostępny jest na stronie: gerlsy.com/warsztaty

Fundacja Gerlsy to oddolna, organiczna inicjatywa zrodzona z pasji i zapału do działania. Fundamentem naszych inicjatyw jest solidarność kobiet i siła grupowości.
Tworzymy przestrzeń, w której kobiety mogą mówić własnym głosem i pisać HERstorie. Organizujemy warsztaty kreatywne. Napisałyśmy scenariusz „Alicja i żabka”,
na podstawie którego Olga Bołądź zrealizowała swój reżyserski debiut.

Fundacja Gerlsy w mediach społecznościowych:

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.