W sobotę w ramach ostatniego koncertu z cyklu Port Kultury wystąpi Mikromusic Acoustic Trio. Koncert transmitowany będzie na fanpage'u Narodowego Centrum Kultury (NCK) na Facebooku i antenie radiowej Trójki.

"Podczas ostatniego koncertu, 4 lipca br., usłyszycie kojące dźwięki Mikromusic Acoustic Trio" - poinformowano na stronie internetowej NCK.

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. "W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą" - czytamy na stronie NCK.

Zespół był dwukrotnie nominowany do polskiej nagrody muzycznej – Fryderyków w kategorii Alternatywna Płyta Roku.

"Ich ostatnia płyta +Tak mi się nie chce+ oraz wyprzedane sale koncertowe plasują Mikromusic w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce roku 2019" - napisano w zapowiedzi koncertu.

Koncert Micromatic Acoustic Trio - 4 lipca o godz. 20 bezpłatnie na fanpage'u NCK na Facebooku i na antenie radiowej Trójki. Na rozmowę z artystami organizatorzy zapraszają "chwilę po 21".

Port Kultury to seria koncertów online transmitowanych wprost znad klimatycznego brzegu Wisły, związana z obchodzoną w 2020 r. setną rocznicą zaślubin Polski z morzem. Cykl koncertów zainaugurował 6 czerwca zespół Tęskno.