Stołeczny Teatr Kwadrat16 czerwca wznowi granie spektakli w swojej siedzibie przy ul. Marszałkowskiej 138. W czerwcu widzowie będą mogli obejrzeć przedstawienia: "Nie książka zdobi człowieka", "Tydzień, nie dłużej...", "Szalone nożyczki" i "Kłamstewka".

"Teatr Kwadrat otworzy swoje drzwi dla publiczności już 16 czerwca. W repertuarze m.in. +Nie książka zdobi człowieka+ oraz kultowe +Szalone nożyczki+. Gramy w reżimie sanitarnym" - poinformowała w piątek PAP specjalistka ds. PR teatru Urszula Markowska.

Jak wyjaśniła, najistotniejsze zmiany w funkcjonowaniu teatru to "zmniejszenie ilości miejsc na widowni o 50 procent oraz konieczność noszenia maseczek".

Przez trzy dni od 16 czerwca na deskach Teatru Kwadrat widzowie będą mogli obejrzeć klasyczną komedię pomyłek pt. "Nie książka zdobi człowieka" Seymoura Blickera. "Spektakl porywa widzów do elitarnego światka nowojorskiej branży wydawniczej. W obsadzie: Paweł Małaszyński, Andrzej Nejman, Elżbieta Romanowska, Olga Kalicka i Lucyna Malec" - czytamy w zapowiedzi.

19 i 20 czerwca prezentowany będzie spektakl "Tydzień, nie dłużej..." Clementa Michela. "To na wskroś absurdalna komedia nie-małżeńska, z wielką, czerwoną ciężarówką w tle, w której słowo +szczerość+ nabiera zupełnie nieoczekiwanych znaczeń. W obsadzie: Paweł Małaszyński, Andrzej Nejman i Anna Cieślak / Natalia Rybicka" - napisano w przesłanej informacji.

"Szalone nożyczki" Paula Portnera - spektakl, który nie schodzi z afisza Teatru Kwadrat od przeszło 20 lat, pokazany zostanie 23 i 24 czerwca.

"Akcja toczy się w salonie fryzjerskim mistrza grzebienia i nożyczek – Tonia Wziętego (nazwisko mówi samo za siebie), który wynajmuje zakład od mistrzyni fortepianu Izabeli Richter. Pewnego dnia kobieta zostaje zamordowana w swoim mieszkaniu, znajdującym się tuż nad salonem. Nieoczekiwany zwrot akcji ujawnia wiele skrywanych tajemnic, których rozwiązaniem zajmie się profesjonalny śledczy, angażując do tego widzów" - czytamy w opisie spektaklu. W obsadzie: Lucyna Malec, Ewa Wencel, Jacek Łuczak, Grzegorz Wons, Andrzej Andrzejewski / Maciej Kujawski oraz Andrzej Nejman / Paweł Małaszyński / Marcin Piętowski.

25 i 26 czerwca widzowie będą mieli okazję zobaczyć "Kłamstewka" Joe DiPietro. "Jest to debiut reżyserski Pawła Wawrzeckiego, w którym w kunsztownej komediowej formie wybrzmiewają pytania o istotę relacji: +Czy wyjawione po latach sekrety mogą zburzyć harmonię długotrwałego związku dwojga ludzi?+ i +Czy aby kłamstwo w dobrej wierze to na pewno bezpieczna gra?+" - napisano w zapowiedzi przedstawienia.

Występują: Paweł Małaszyński / Paweł Domagała, Paweł Wawrzecki, Ewa Ziętek oraz Marta Żmuda Trzebiatowska / Katarzyna Glinka / Agnieszka Sienkiewicz.