Wspierając Fundację Legalna Kultura, która promuje korzystanie z legalnych źródeł kultury i reprezentuje interesy twórców w tym zakresie, Kino Polska chce zwrócić uwagę na bardzo trudną sytuację polskiej kinematografii, która dotkliwie odczuwa obecny, wywołany pandemią koronawirusa kryzys. Pomagając Fundacji Legalna Kultura – kojarzonej m.in. ze spotami „W czerni kina”, w których twórcy polskiej kultury, m.in. aktorzy, reżyserzy, muzycy i dziennikarze, dziękują publiczności za oglądanie filmów z legalnych źródeł – Kino Polska przypomina, że oglądając dzieła polskiej kinematografii w telewizji korzystamy z kultury zgodnie z wolą twórców.

– Dla Kino Polska – stacji, która od lat promuje polskie kino – ważne jest oglądanie filmów z legalnych źródeł. Teraz, gdy ludzie więcej czasu spędzają w domach, a kina pozostają zamknięte, jest to szczególnie istotne. Wspieranie polskiej kinematografii od lat jest naszą misją, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć Legalną Kulturę i jej idee – mówi Paweł Zająkała, dyrektor programowy Kino Polska.

– Zasłużony dla promocji polskiej kinematografii kanał Kino Polska to dla Legalnej Kultury idealny partner do realizacji podobnych działań. Łączy nas nie tylko miłość do polskiego kina, ale i wspólne idee. Jestem przekonana, że razem można osiągnąć więcej w tym trudnym dla polskiego filmu czasie. Kultura to wspólnota, w której twórcy i odbiorcy nie istnieją bez siebie nawzajem – te proste na pozór słowa niezwykle wiele znaczą! – mówi Danuta Stenka, jedna z największych polskich aktorek i przewodnicząca Rady Fundacji Legalna Kultura.

Kino Polska wyemituje głośną adaptację prozy Henryka Sienkiewicza, czyli „Ogniem i mieczem” (11 czerwca, 16:35) z udziałem m.in. Izabelli Scorupco, Michała Żebrowskiego, Krzysztofa Kowalewskiego i Andrzeja Seweryna, bardzo popularny wśród polskich widzów film akcji „Pitbull” (12 czerwca, 23:05) Patryka Vegi z Marcinem Dorocińskim, Januszem Gajosem i Andrzejem Grabowskim w rolach głównych oraz kryminał „Uwikłanie” (13 czerwca, 20:00) Jacka Bromskiego, w którym można zobaczyć m.in. Maję Ostaszewską, Danutę Stenkę i Marka Bukowskiego. Emisji tych filmów będą towarzyszyć spoty Legalnej Kultury, zachęcające do wspierania legalnych źródeł, które dotychczas mogliście usłyszeć w kinach i podczas festiwali filmowych. Dodatkowo Kino Polska wesprze akcję kampanią promocyjną: na antenie stacji pojawią się dedykowane spoty autopromocyjne, zaplanowano też kilkudniową kampanię w mediach online i mediach społecznościowych nadawcy.

Długi weekend na legalu w Kino Polska

  • „Ogniem i mieczem”, 11 czerwca / 16:35
  • „Pitbull”, 12 czerwca / 23:05
  • „Uwikłanie”, 13 czerwca / 20:00

Fundację Legalna Kultura można wspierać również indywidualnie, przelewami na konto Fundacji: Bank PKO BP 11 1440 1387 0000 0000 1390 8583 (w tytule wpłaty: darowizna na cele statutowe Fundacji Legalna Kultura).

Kino Polska to legalne źródło, z którego skorzystacie m.in. u operatorów kablowych (m.in. UPC Polska – 201 / 474; Vectra – 301 ; Netia – 140; Multimedia Polska – 151; Toya – 110; Inea – 246), cyfrowych platform satelitarnych (Cyfrowy Polsat – 43; nc+ – 64; Orange – 226) i u wielu lokalnych dostawców.

Korzystając z legalnych źródeł wspierasz kulturę. Nie tylko osobistą.