Prof. dr hab. Wojciech Malajkat został wybrany rektorem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na kadencję 2020-2024 - poinformowała uczelnia w komunikacie. Aktor objął to stanowisko w 2016 r.

Na stronie internetowej Akademii Teatralnej poinformowano, że Malajkat został wybrany na stanowisko rektora w niedzielę 7 czerwca. Wyboru dokonało Uczelniane Kolegium Elektorów.

Jak podał portal e-teatr, podczas debaty wyborczej online - w której udział wzięli m.in. studenci, profesorowie i pracownicy administracyjni Akademii - rektor mówił o zadaniach, które zostały zrealizowane w czasie jego kadencji, m.in. o remoncie Teatru Collegium Nobilium i części sal w budynku Akademii. "W kolejnej kadencji rektor elekt stawia sobie za cel przeprowadzenie remontu budynków, które opuści Zespół Szkół Muzycznych oraz zagospodarowanie nowych sal zgodnie z potrzebami edukacyjno-kulturalnymi uczelni" - napisano. Dodano, że Malajkatowi zależy także na tym, aby "społeczność akademicka była jeszcze bardziej zżyta".

Wojciech Malajkat (ur. 1963 r. w Mrągowie) jest aktorem, reżyserem, profesorem zwyczajnym i rektorem Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie w kadencji 2016-2020. Od 2009 r. do 2017 r. był dyrektorem artystycznym Teatru Syrena w Warszawie, a od 2009 r. do 2014 r. dyrektorem naczelnym tej sceny.

Reklama