Reklama

"Informuję, że po długiej przerwie spowodowanej pandemią rozpoczynamy granie przedstawień na dwóch scenach, na scenie przy Wierzbowej i na scenie Studio" - napisała w środę w informacji przesłanej PAP zastępca kierownika ds. promocji teatru Hanna Zoll.

"Oczywiście grać będziemy, przyjmować widzów, zgodnie z zaleceniami i zasadami bezpieczeństwa" - zapewniła.

Scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego dostępna będzie dla widzów od 13 czerwca br. 13 i 14 czerwca o godz. 19.30 obejrzeć będzie można adaptację opowiadania Kazimierza Brandysa - przedstawienie "Jak być kochaną" w reż. Leny Frankiewicz.

"To przedstawienie o miłości i moralnej odpowiedzialności za drugiego człowieka oraz o mechanizmach rządzących ludzką pamięcią" - napisano w zapowiedzi na stronie Teatru Narodowego.

Na scenie Studio od 13 czerwca grany będzie spektakl o intymnych sytuacjach i miłosnych grach pt. "Kilka dziewczyn" Neila LaBute'a w reż. Bożeny Suchockiej.

"Cztery spotkania po latach, cztery kobiety, z którymi kiedyś związał się bohater. Erotyczny bilans? Szukanie ideału? Próby odwetu? Zmyślne intrygi czy prawdziwe wyznania?" - czytamy w zapowiedzi przedstawienia.

Kasa biletowa Teatru Narodowego czynna będzie od 6 czerwca w godz. 15-19 (oprócz poniedziałków).