Po przerwie związanej z epidemią koronawirusa od piątku ponownie będzie można odwiedzić Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Tego dnia udostępniona zostanie m.in. wystawa "Nieznany Impresjonizm. Manet, Pissarro i im współcześni".

Jak poinformowała rzeczniczka CK Zamek Martyna Nicińska, przy zwiedzaniu wystawy konieczne będzie noszenie maseczek zakrywających usta i nos, wymagane będą też dwumetrowe odstępy między zwiedzającymi. Także od piątku w Zamku dostępne będą: wystawa uczestników pracowni plastycznej tARTak "Zestawienie 2020", księgarnia oraz kawiarnia.

Rzeczniczka podkreśliła, że wszyscy wybierający się do Zamku proszeni są o zapoznanie się regulaminem zwiedzania wystawy i zachowania na terenie obiektu w czasie epidemii.

Zwiedzający, poza dziećmi, zobowiązani są do noszenia maseczek zakrywających usta i nos; zdejmowanie lub zsuwanie masek skutkować będzie koniecznością opuszczenia budynku. Przy wejściu do budynku zwiedzający zobowiązani są do dezynfekcji rąk. Rekomendowany jest zakup biletów na wystawę przez sieć.

W Sali Wystaw jednorazowo może przebywać 17 osób zwiedzających oraz osoba nadzorująca wystawę; wymagany jest dwumetrowy odstęp między osobami przebywającymi w sali. Zwiedzanie grupowe zostało czasowo zawieszone.

Wystawa „Nieznany Impresjonizm. Manet, Pissarro i im współcześni” dostępna będzie do 21 czerwca w Sali Wystaw. Zbiór XIX-wiecznej grafiki francuskiej z kolekcji Ashmolean Museum w Oksfordzie oraz prace ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie został udostępniony zwiedzającym na początku stycznia.

Na wystawie zobaczyć można prace takich autorów, jak Camille Pissarro, Alfred Sisley, Paul Cezanne, Auguste Renoir, Henri de Toulouse-Lautrec i Edouard Manet.

Pierwotnie wystawa miała potrwać do końca marca.